Діяльність голови Полтавської ТГ Мамая та міської влади: про що говорили під час слідчої комісії ВРУ

Діяльність голови Полтавської ТГ Мамая та міської влади: про що говорили під час слідчої комісії ВРУ

Діяльність голови Полтавської ТГ Мамая та міської влади: про що говорили під час слідчої комісії ВРУ
Суспільне Полтава

У Полтаві 8 лютого відбулося засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Під час нього обговорювали питання роботи обласної військової адміністрації та міської влади Полтави, розповів Суспільному депутат Полтавської міськради Едуард Волков, який доповідав під час засідання. За його словами, він подав до Тимчасової слідчої комісії заяву про зловживання владою за 2022-й рік у Полтавській міськраді.

За словами Едуарда Волкова, під час засідання були присутні, зокрема, голова громади Олександр Мамай, його перший заступник Валерій Пархоменко та начальниця міського управління освіти.

Обговорювали, зокрема, питання щодо закупівлі продуктів харчування для шкіл та внутрішньо переміщених осіб полтавським комунальним підприємством "Добробут" та виконання програми "Сади перемоги". А ще розглядали питання щодо кримінальної справи, яка пов’язана із працевлаштуванням хатніх робітниць до комунальної установи "Інститут розвитку міста" та розголошення головою Полтавської міськради Олександром Мамаєм інформації про розташування підрозділів ЗСУ.

За словами Едуарда Волкова, Тимчасова слідча комісія надала доручення правоохоронцям.

"По-перше, підготувати звіти про хід тих кримінальних проваджень, які уже є. Усі факти, викладені у моїй заяві та озвучені, які розбиралися на засіданні комісії, зареєструвати кримінальні провадження. Третє – це те, що міська влада за декілька місяців не надала за запитом Тимчасової комісії Верховної Ради жодного документу. Надано доручення відкрити кримінальне провадження про перешкоджання діяльності народних депутатів та ненадання інформації Тимчасовій слідчій комісії. Також розібратися із ситуацією щодо судів, які були, і не обрано жодного запобіжного заходу міському голові", – розповів Едуард Волков.

Суспільне намагається дізнатися позицію голови Полтавської міськради Олександра Мамая щодо питань, які обговорювали під час засідання комісії. А його перший заступник Валерій Пархоменко сказав, що коментарі нададуть 9 лютого.

Що відомо

  • Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України – це колегіальний тимчасовий орган ВРУ, що утворюється з числа народних депутатів України. Його завданням є здійснення контролю шляхом проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес. Про це йдеться у законі України.
На початок