За рік у Полтавському обласному онкодиспансері на 20% побільшало пацієнтів

За рік у Полтавському обласному онкодиспансері на 20% побільшало пацієнтів

За рік у Полтавському обласному онкодиспансері на 20% побільшало пацієнтів
Фото: Суспільне Полтава

За січень цього року до Полтавського обласного онкодиспансеру звернулося приблизно 1300 людей. Це стільки, як за такий же період минулого року. Кількість не зростає тому, що переселенці поступово повертаються у свої регіони. Однак загалом 2022-го через повномасштабну війну пацієнтів було на 20% більше, ніж у попередні періоди. Про це Суспільному розповів завідувач відділення хіміотерапії Полтавського онкологічного диспансеру Віталій Ковтун.

64-річна Тетяна Митько із Кобеляк отримує курс хіміотерапії у Полтавському обласному онкодиспансері. Захворювання печінки у неї виявили чотири роки тому.

На Полтавщині не зростає кількість звернень до онкодиспансеру: яка причина
Тетяна Митько. Фото: Суспільне Полтава

"Захворіла, повезли в лікарню, зробили операцію і визначили, що онкологія. З тих пір я оце на хіміотерапії. Зараз катаюсь один день у три тижні. Після крапельниці дуже погано. Усе болить. Стараюся приїжджати раніше, щоб місце було. Бо в мене дуже багато капати", — каже пацієнтка Полтавського обласного онкодиспансеру Тетяна Митько.

За місяць 2023-го в онкодиспансері прийняли 1 300 пацієнтів. Це стільки ж, як було торік у січні до повномасштабного вторгнення Росії. Нині кількість не змінилася тому, що з регіону вже почали виїжджати переселенці, каже завідувач відділення Віталій Ковтун.

На Полтавщині не зростає кількість звернень до онкодиспансеру: яка причина
Відділення онкодиспансеру. Фото: Суспільне Полтава

Загалом же за 2022-й за рахунок внутрішньо переміщених осіб стаціонарно у закладі пролікували майже на 20% більше людей, ніж 2021-го, каже Віталій Ковтун.

"Більшість хворих – Харківська область, була Сумська, вже зараз менше, там зараз працює обласний заклад, зараз більша кількість за рахунок Донбасу. У нас відділення на 23 ліжка стаціонарних та 8 ліжок амбулаторних. Бувають ситуації, коли наплив дуже великий. Пацієнтів можуть капати і на каталках, які стоять в коридорі, навіть на стільцях. Встигаємо усіх прокапати за цілий день. Щодня чергує 3-4 медичних сестри", — говорить завідувач відділення хіміотерапії Полтавського онкодиспансеру Віталій Ковтун.

На Полтавщині не зростає кількість звернень до онкодиспансеру: яка причина
На Полтавщині не зростає кількість звернень до онкодиспансеру. Фото: Суспільне Полтава

У холі хіміотерапевтичного відділення для пацієнтів облаштували спеціальні місця.

"Почалося, наче щось із венами, а потім нога почала боліти. Приїхала сюди, зробила КТ (комп’ютерну томографію – ред.), от виявилось, що пішло в кістки. Я вже раз лікувалася – з 2010-го до 2015-го року. Вісім років вже минуло. Це ще другий тільки сеанс. А я пройшла шість сеансів хіміотерапії і ще два: одне зовнішнє опромінювання було і одне внутрішнє. Надіюся, що все буде добре", — каже пацієнтка Полтавського обласного онкодиспансеру Ганна.

Як розповів Суспільному завідувач відділення хіміотерапії Полтавського онкологічного диспансеру Віталій Ковтун, 2022-го року на обліку у закладі із вперше виявленими злоякісними новоутвореннями перебувало 3 373 людини. 2021-го – понад 3 200 людей.

На початок