За січень цього року до Полтавського обласного онкодиспансеру звернулося приблизно 1300 людей. Це стільки, як за такий же період минулого року. Кількість не зростає тому, що переселенці поступово повертаються у свої регіони. Однак загалом 2022-го через повномасштабну війну пацієнтів було на 20% більше, ніж у попередні періоди. Про це Суспільному розповів завідувач відділення хіміотерапії Полтавського онкологічного диспансеру Віталій Ковтун.
64-річна Тетяна Митько із Кобеляк отримує курс хіміотерапії у Полтавському обласному онкодиспансері. Захворювання печінки у неї виявили чотири роки тому.

"Захворіла, повезли в лікарню, зробили операцію і визначили, що онкологія. З тих пір я оце на хіміотерапії. Зараз катаюсь один день у три тижні. Після крапельниці дуже погано. Усе болить. Стараюся приїжджати раніше, щоб місце було. Бо в мене дуже багато капати", — каже пацієнтка Полтавського обласного онкодиспансеру Тетяна Митько.
За місяць 2023-го в онкодиспансері прийняли 1 300 пацієнтів. Це стільки ж, як було торік у січні до повномасштабного вторгнення Росії. Нині кількість не змінилася тому, що з регіону вже почали виїжджати переселенці, каже завідувач відділення Віталій Ковтун.

Загалом же за 2022-й за рахунок внутрішньо переміщених осіб стаціонарно у закладі пролікували майже на 20% більше людей, ніж 2021-го, каже Віталій Ковтун.
"Більшість хворих – Харківська область, була Сумська, вже зараз менше, там зараз працює обласний заклад, зараз більша кількість за рахунок Донбасу. У нас відділення на 23 ліжка стаціонарних та 8 ліжок амбулаторних. Бувають ситуації, коли наплив дуже великий. Пацієнтів можуть капати і на каталках, які стоять в коридорі, навіть на стільцях. Встигаємо усіх прокапати за цілий день. Щодня чергує 3-4 медичних сестри", — говорить завідувач відділення хіміотерапії Полтавського онкодиспансеру Віталій Ковтун.

У холі хіміотерапевтичного відділення для пацієнтів облаштували спеціальні місця.
"Почалося, наче щось із венами, а потім нога почала боліти. Приїхала сюди, зробила КТ (комп’ютерну томографію – ред.), от виявилось, що пішло в кістки. Я вже раз лікувалася – з 2010-го до 2015-го року. Вісім років вже минуло. Це ще другий тільки сеанс. А я пройшла шість сеансів хіміотерапії і ще два: одне зовнішнє опромінювання було і одне внутрішнє. Надіюся, що все буде добре", — каже пацієнтка Полтавського обласного онкодиспансеру Ганна.
Як розповів Суспільному завідувач відділення хіміотерапії Полтавського онкологічного диспансеру Віталій Ковтун, 2022-го року на обліку у закладі із вперше виявленими злоякісними новоутвореннями перебувало 3 373 людини. 2021-го – понад 3 200 людей.