"Маленький шок і сюрприз". Дмитро Підручний - про виступ у змішаній естафеті ЧС-2023 з біатлону

"Маленький шок і сюрприз". Дмитро Підручний - про виступ у змішаній естафеті ЧС-2023 з біатлону

Ексклюзивно
"Маленький шок і сюрприз". Дмитро Підручний - про виступ у змішаній естафеті ЧС-2023 з біатлону
International Biathlon Union

Лідер чоловічої команди пробіг третій етап міксту та допоміг збірній увійти до топ-10.

У німецькому Обергофі стартував чемпіонат світу з біатлону. Україна в першій змішаній естафеті турніру посіла 10-те місце.

Читайте також: Збірна України - 10-та у першій гонці чемпіонату світу: результати змішаної естафети

Для лідера чоловічої збірної Дмитра Підручного мікст світової першості став лише третьою гонкою в поточному сезоні. Через травму та необхідність перенести операцію українець пропустив два місяці та перед початком ЧС-2023 оцінював стан ушкодженого коліна "на 80% відсотків".

У складі "синьо-жовтих" на класичний мікст Підручний доєднався до Анастасії Меркушиної, Юлії Джими та Антона Дудченка. Йому випало пробігти третій етап естафетної гонки, який біатлоніст подолав з п'ятьма використаними запасними патронами.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Підручний оцінив свій стан за підсумками першої гонки світової першості. Та пояснив значну кількість помилок на вогневих рубежах, через які той поступився позицією біатлоністу словенської збірної.

Що сказав Дмитро Підручний

  • Про виступ у першій гонці чемпіонату світу 2023 року:

"Багато питань до мене було в плані фізичної готовності: чи не турбувала нога, що було на «стійці». Нога не турбувала, все нормально, фізичний стан мене радує. Шкода, не було з ким зрівнятися, майже всю гонку біг сам. Лише на останньому колі догнав фіна та з ним відпрацював. І на фініші зміг трохи від нього відірватися".

"Це радує, що зміг додати на останніх метрах. Подивимося по аналізу, як я рухався відносно лідерів, але загалом почувався добре. Шкода, що на стрільбі трохи не зовсім все виходило, по одному промаху виходило. Стоячи довго не міг добити. Погнався за цим канадцем, майже зміг його добити, але ці промахи - це ознака того, що кинувся наздоганяти його, а далі щось пішло не так".

  • Про відновлення після травми коліна до початку світової першості:
"Звичайно, дуже радий, що так дуже швидко вдалося, дякую команді, хто зі мною працював та допомагав. Юрай ще після операції говорив, що я їду на чемпіонат світу. Чесно кажучи, у це не вірив, тому що реабілітація та постреабілітаційний стан були важкими і фізично, і психологічно. Тому перед стартом в Обертілліасі я не вірив, що в мене вийде сюди поїхати і тим більше потрапити сюди і гідно тут виступати. Це для мене маленький шок і сюрприз, що я можу тут змагатися".

Що відомо

  • Дмитро Підручний - чемпіон світу 2019 року в гонці переслідування. Учасних трьох зимових Олімпіад 2014-го, 2018-го та 2022 років.
  • Наступна гонка світової першості - жіночий спринт, що відбудеться в п'ятницю, 10 лютого. Початок - о 15:30 за київським часом.
  • Усього в Обергофі на чемпіонаті світу розіграють 12 комплектів медалей. Турнір закриватимуть масстарти 19 лютого.
На початок