УАФ готує санкції проти ексгравців збірної України, що працюють у Росії: кого планують покарати

УАФ готує санкції проти ексгравців збірної України, що працюють у Росії: кого планують покарати

УАФ готує санкції проти ексгравців збірної України, що працюють у Росії: кого планують покарати

У РФ на тлі війни залишаються Дмитро Іванісеня та Геннадій Зубов.

Українська асоціація футболу запровадила санкції проти низки спортивних осіб, що сприяють Росії в її протиправних діях та окупації українських територій. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Від початку повномасштабного російського вторгнення до України УАФ вже запроваджувала санкції проти колишнього рекордсмена збірної Анатолія Тимощука, що продовжує працювати в тренерському штабі російського "Зєніта". Йому було заборонено займатися футбольною діяльністю в Україні, також Тимощука виключили з офіційного реєстру гравців збірних команд УАФ і позбавили тренерської ліцензії Pro.

Читайте також: УАФ офіційно покарала Анатолія Тимощука, заборонивши займатися футбольною діяльністю в Україні

Наразі в УАФ розглядають можливі порушення Кодексу етики і чесної гри УАФ футболістами та тренерами, що досі працюють на території РФ або переїхали туди від початку вторгнення. Зокрема, до списку ввійшли колишні футболісти збірної України Дмитро Іванісеня (виступає за "Крилья Совєтов") та ексчемпіон України в складі "Шахтаря" Геннадій Зубов.

Натомість вже застосували санкції проти осіб, що співпрацюють з окупаційною владою на тимчасово окупованих територіях України. До списку ввійшли президент футбольного клубу "Таврія" Едуард Репілевський та екстренер "Таврії" та "Миколаєва" Сергій Шевченко, а також спостерігачі арбітражу Сергій Толмачов та Олег Муравйов.

Що відомо

  • Дмитро Іванісенія виступає за "Крилья Совєтов" від літа 2021 року. Його єдиний матч за збірну України (товариська зустріч з Естонією - 1:0) датований листопадом 2019-го.
  • Геннадій Зубов восени 2022 року приєднався до тренерського штабу футбольного клубу "Звєзда" із російського Санкт-Петербурга, про що розповідав головний тренер команди.
  • Сімферопольську "Таврію", першого чемпіона України за часів незалежності, вперше після анексії Криму було відновлено у 2016 році. Відтоді клуб базувався в Бериславі Херсонської області та виступав у чемпіонаті України на рівні Професійної футбольної ліги.
На початок