Резніков розповів, коли Україна отримає танки Leopard 1 та Leopard 2

Резніков розповів, коли Україна отримає танки Leopard 1 та Leopard 2

Резніков розповів, коли Україна отримає танки Leopard 1 та Leopard 2
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус і глава Міноборони України Олексій Резніков. Фото: Facebook

Перші танки Leopard 1 українські військові отримають до літа цього року, а Leopard 2А6 — вже в кінці березня. Про це повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков.

"Цих танків до літа буде 20-25, до кінця року — близько 80, і протягом 2024 року — понад 100 танків Leopard 1. Це мінімум три батальйони, включаючи матеріали, які потрібно буде докупити, запасні частини, амуніцію та навчання. І, звісно ж, не забуваємо про постачання Україні бойових танків Leopard 2 A6 у кількості 14 одиниць", — написав Резніков.

Резніков зазначив, що терміни та обсяги поставок обговорювали під час візиту міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса в Україну 7 лютого. Також він додав, що українські екіпажі вже поїхали на навчання до Німеччини.

“Сьогодні ми мали за честь разом із міністром оборони Німеччини проводжати наших військових для проведення підготовки на Leopard 2. Мій колега дійсно захоплюється швидкістю підготовки українців, які отримують знання“, — написав він.

Що відомо про танки Leopard

7 лютого Федеральний уряд Німеччини схвалив постачання Україні 178 танків Leopard 1. У Міноборони ФРН зазначили, що кількість танків Leopard 1 A5, яку реально передадуть в Україну, залежить від необхідних ремонтних робіт.

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Читайте також

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

На початок