750 заявок та 55 виданих кредитів: хто на Чернігівщині може взяти участь у державній програмі "єОселя"

750 заявок та 55 виданих кредитів: хто на Чернігівщині може взяти участь у державній програмі "єОселя"

750 заявок та 55 виданих кредитів: хто на Чернігівщині може взяти участь у державній програмі "єОселя"
ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

У грудні 2022 року в Україні запрацювала державна програма іпотечного кредитування "єОселя". Її учасники можуть подавати заявки у "Дії" на пільгову позику на придбання житла під 3% річних.

Хто може стати учасником програми, які умови та скільки заявок та виданих кредитів є станом на січень 2023 року — читайте далі.

Потенційні учасники державної програми іпотечного кредитування "єОселя" станом на січень поточного року на Чернігівщині надіслали 750 заявок, 55 з яких були схвалені. В області вже видали пільгових кредитів на загальну суму у 63,4 мільйона гривень. Водночас загалом по Україні видали 801 пільговий кредит у понад мільярд гривень. Про це йдеться у відповіді Мінекономіки на запит Суспільного.

Потенційні учасники програми

Отримати пільговий кредит в рамках "єОселі" під 3% на 20 років з початковим внеском в розмірі 20% зможуть:

  • військовослужбовці ЗСУ за контрактом, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ГУР Міноборони, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держтрансслужби, військові прокурори Офісу Генпрокурора, особи рядового і начальницького складу ДСНС, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спецоперацій НАБУ, поліцейські та члени їх сімей;
  • медичні працівники;
  • педагогічні працівники закладів освіти державної або комунальної форми власності;
  • наукові (науково-педагогічні) працівники закладів освіти та наукових установ державної або комунальної форми власності.

Це мають бути громадяни України віком від 18 до 70 років, чиє житло має не перевищувати 52,5 квадратних метрів + 21 квадратний метр на кожного члена сім’ї.

Зазначається, що учасники програми не мають права брати участь в інших подібних державних програмах, а процентна ставка залишається фіксованою протягом усього строку кредиту.

Як подати заявку в "Дії"

Подати заявку на участь у програмі "єОселя" можна через застосунок "Дія", натиснувши кнопку "подати заявку". Далі необхідно виконати наступні кроки:

  • авторизуватися одним із доступних способів;
  • заповнити інформацію про склад сім’ї;
  • вказати ідентифікаційний номер дружини/чоловіка та середньомісячний дохід сім’ї;
  • вказати інформацію про житло, яке плануєте придбати в кредит;
  • обрати банк і завірити заявку своїм електронним цифровим підписом;
  • отримати відповідь від банку.

За результатами розгляду заяви, поданої в електронній формі, кредитор надішле кандидату інформаційне повідомлення з пропозицією щодо доступного іпотечного кредитування.

Також зазначається, що за умовами державної програми іпотечне житло – це квартира в багатоквартирному житловому будинку або новобудові. Крім того, обрати житло можна як на первинному, так і на вторинному ринку.

Читайте також

Чаус розповів про призначення голів Чернігівської та Новгород-Сіверської РВА

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок