Зеленський представив Малюка керівному складу СБУ

Зеленський представив Малюка керівному складу СБУ

Василь Малюк СБУ
. Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН

Президент України Володимир Зеленський 13 лютого представив новопризначеного голову Служби безпеки України Василя Малюка керівному складу СБУ.

"Від початку повномасштабного вторгнення Василь Васильович Малюк довів, що є патріотом, професіоналом і саме тією людиною, яка повинна керувати Службою безпеки нашої держави. Служба безпеки України фундаментально та динамічно змінюється, стає міцною та сучасною.Бажаю нам усім перемоги", — зазначив Зеленський під час представлення Малюка.

7 лютого 2023 року Верховна рада України призначила Малюка головою СБУ, Клименка — очільником МВС.

Під час виступу в Раді Малюк першочерговими завданнями СБУ Малюк назвав очищення лав служби, боротьбу з колаборантами та зрадниками всіх рівнів, діяти на випередження. Він зазначив, що усвідомлює рівень відповідальності та загроз, які постали перед державою під час повномасштабної війни.

"Не просто стримуємо ворога, а діємо на випередження. Будуємо нову і сучасну модель державної безпеки – з урахуванням досвіду війни. Закладаємо фундамент майбутньої реформи СБУ", – підкреслив він.

Серед першочергових завдань, голова СБУ назвав очищення служби від зрадників, пристосуванців і тих, хто "роками створював імітацію роботи", боротьбу з колаборантами, поплічниками росіян та зрадниками всіх рівнів.

Він зазначив, що це вимагає від спецслужби комплексного підходу.

"СБУ має однаково якісно звертати увагу на контррозвідку, боротьбу з тероризмом, звертати увагу на інформаційну безпеку і протистояння міжнародному криміналітету чи викриття корумпованих чиновників", — наголосив Малюк.

Він також зазначив, що СБУ проводить унікальні спецоперації, викриває російські агентурні мережі, розслідує воєнні злочини росіян, бореться з "п'ятою колоною та агентами в рясах". За словами Малюка відбулося також переформатування контррозвідки та військової контррозвідки, бійці Центру спецоперацій "А" виконують надскладні завдання.

"Не можу сьогодні розкрити деталі усіх серйозних спецоперацій, де задіяні наші бійці, але вони присутні у найгарячіших точках війни", — сказав голова СБУ.

Новопризначений голова Служби безпеки також додав, що єдина перспектива, яку можуть запропонувати представники спецслужби російським військовим — "смерть".

Наостанок Малюк нагадав, що в українському епосі вшановується козак Мамай.

"У моєму кабінеті є картина, де він зображений з бандурою і сидить на черепах ворогів України. Тож смерть — це єдина перспектива, яку ми можемо запропонувати окупантам. Ми показали всьому світові, що таке український характер. А зараз маємо об’єднати зусилля та повернути наші території. І як голова СБУ, я зроблю все для перемоги", — сказав він.

Хто такий Малюк

На сайті СБУ вказано, що Малюк народився 28 лютого 1983 року у м.Коростишів Житомирської області. У 2005 році здобув вищу юридичну освіту у Національній академії Служби безпеки України за спеціальністю правознавство.

З 2001 року розпочав військову службу в органах державної безпеки. З січня 2020 року перейшов до Центрального управління Служби безпеки України на посаду першого заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

У березні 2020 року указом президента №86/2020 призначений першим заступником Голови Служби безпеки України – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

Восени 2021 року "Українська правда" писала, що Василя Малюка помітили під час святкування дня народження заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Що відомо про відставку керівництва СБУ

17 липня 2022 року президент підписав укази про відсторонення генпрокурорки Ірини Венедіктової та голови СБУ Івана Баканова. Тимчасове виконання обов'язків генерального прокурора було покладено на Олексія Симоненка. 18 липня президент призначив в.о. голови СБУ Василя Малюка.

На початок