Рада підтримала прозорість в оборонних закупівлях

Рада підтримала прозорість в оборонних закупівлях

Офiцiйно
Рада підтримала прозорість в оборонних закупівлях
Верховна Рада України. Фото: Детектор Медіа

Український парламент запровадив прозорість в оборонних закупівлях. За прийняття документа проголосувало 290 народних обранців. Нова процедура передбачає звітування про закупівлі, за виключенням товарів і послуг, що становлять державну таємницю. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram.

"Законопроект пропонує обов'язково оприлюднювати в системі Prozorro ціни, за якими оборонні замовники купують товари для військових та інші товари і послуги для забезпечення армії", — йдеться в повідомленні.

У пояснювальній записці зазначається, що "видатки на безпеку та оборону на 2023 рік визначено у розмірі - 1 трлн. 141 млрд грн — або майже 50% всіх видатків України – 2 трлн. 640 млрд грн".

Проєктом пропонують запровадити звітування про оборонні закупівлі (крім відомостей про закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю).

Запроваджується публікація звітів про оборонні закупівлі, що неопубліковані у період з 24 лютого 2022 року та станом на день набрання чинності цим Законом.

При цьому, державним замовникам (службам державних замовників) надається достатній проміжок часу (30 днів — для набрання чинності частиною 3 статті 30 Закону України "Про оборонні закупівлі" та 60 днів — для оприлюднення звіту про оборонну закупівлю) для забезпечення такої публікації.

Проєктом передбачається, що у звіті про договір про оборонну закупівлю, що укладений без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, для робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони — 1,5 мільйона гривень, (крім відомостей про закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю), зазначаються відомості про:

  • найменування державного замовника (службу державного замовника);
  • назву предмета закупівлі (із зазначенням одиниці виміру щодо товарів);
  • ціну за одиницю товару, ціну робіт, послуг.

Також проєктом передбачено комплексну публікацію відомостей щодо складових вартості харчових продуктів (товарів) та інших видів послуг, що входять до узагальненої вартості послуг харчування.

"Все це дозволить забезпечити дотримання балансу між інтересами національної безпеки та оборони та демократичними принципами відкритості та прозорості, презумпцією відкритості публічної інформації, закріпленої в національному законодавстві, міжнародних стандартах", — вважають народні депутати.

Читайте також

В Україні продовжили дію воєнного стану і мобілізацію

Малюка призначили головою СБУ, Клименка — очільником МВС: рішення Ради

На початок