Україна націоналізувала мільярдні статки двох російських олігархів

Україна націоналізувала мільярдні статки двох російських олігархів

Україна націоналізувала мільярдні статки двох російських олігархів
Цех одного з націоналізованих заводів. Фото: СБУ

Україна націоналізувала заводи та агрохолдинг підсанкційних російських олігархів на 2 мільярди гривень. Йдеться про російських мільярдерів Михайла Шелкова та Сергія Чемезова.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

За даними СБУ, Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін'юсту щодо передачі у державну власність Демурінського гірничо-збагачувального комбінату, оптового виробника труб ТОВ "ВСМПО Титан", компанії з торгівлі металами ТОВ "Тай-Мінералс" та агрохолдингу "Інвест Агро".

Зазначається, що вартість майна становить щонайменше 2 мільярди гривень.

Встановлено, що Чемезов та Шелков, які входять до найближчого оточення військово-політичного керівництва Росії, керували українськими підприємствами через російського монополіста з виробництва титану ПАТ "Корпорація ВСМПО-АВІСМА".

Ця компанія входить до структури воєнно-промислового комплексу РФ і бере участь у процесах виробництва озброєнь для російської армії.

Олігархи після повномасштабного вторгнення хотіли приховати стосунок до українських активів. Вони для цього намагалися передати формальне управління компаніями підконтрольним комерційним структурам у Дніпропетровській та Сумській областях.

"Втім, співробітники Служби безпеки викрили оборудки, своєчасно їх заблокували та ініціювали передачу 100% російського майна в дохід України", — йдеться в повідомленні СБУ.

Що відомо про Михайла Шелкова та Сергія Чемезова

Михайло Шелков — колишній глава інвестиційного підрозділу державної компанії "Ростех", яка контролювала військових підрядників у Росії. Шелков та партнери володіють контрольним пакетом акцій ВСМПО-АВІСМА, найбільшого у світі виробника титану для аерокосмічної галузі.

Сергій Чемезов є одним із відомих близьких поплічників президента Путіна, обидва були співробітниками КДБ у Дрездені. Він отримує вигоду від своїх зв’язків з президентом Росії, який просуває його на керівні посади в державних компаніях. Він очолює держкорпорацію "Ростех" - провідну російську державну оборонну та промислову виробничу компанію. Відповідно до рішення російського уряду, дочірня компанія Ростеху "Технопромекспорт" планує побудувати енергетичні заводи в Криму, підтримуючи тим самим його інтеграцію до Російської Федерації.

За рішенням Ради національної безпеки і оборони, санкції щодо Шелкова і Чемезова були запроваджені у червні 2021 року.

Читайте також

США дозволили передати Україні конфісковані в російського олігарха кошти. Коли чекати надходження

На початок