У Чернівцях комісія з інвалідності визнала здоровим хлопця з ДЦП: він оскаржує

У Чернівцях комісія з інвалідності визнала здоровим хлопця з ДЦП: він оскаржує

У Чернівцях комісія з інвалідності визнала здоровим хлопця з ДЦП: він оскаржує
Фото: Facebook / Сергій Щербань

У Чернівцях медико-санітарна експертна комісія відмовила Сергію Щербаню у продовженні інвалідності. У хлопця вроджений дитячий церебральний параліч, він має обмеження руху у лівій руці. Сергій розповів Суспільному, що, на його думку, інвалідність не продовжили, бо він завершив навчання та працює. У центрі, який надав такий висновок, коментарів не дають.

Сергій Щербань проходить медичну комісію щороку. Його хвороба вроджена і невиліковна. У 18 років він отримав третю групу інвалідності, яку йому продовжували щороку.

Перед цьогорічним оглядом в обласному центрі медико-соціальної експертизи також проходив військово-лікарську комісію в центрі комплектування. Там його визнали обмежено придатним у воєнний час та непридатним до військової служби в мирний через ДЦП та інвалідність.

Попри це, в МСЕКу Щербаню видали довідку, що у нього немає інвалідності. Це рішення пояснили тим, що у нього "відсутні ознаки інвалідності", а торік продовжили через те, що він ще навчався.

"Я одразу написав заяву про оскарження рішення комісії та зателефонував на гарячу лінію МОЗ, щоб зафіксувати скаргу. Також я написав свою історію публічно, щоб допомогти іншим людям відстояти свої права", — розповів Сергій.

Голова комісії Віра Лорві, яка підписувала довідку про невизнання інвалідом, відмовилася коментувати Суспільному, чому дали такий висновок. Зараз справа на розгляді в обласній медико-соціальній комісії.

Щербань також звернувся до уповноваженої президента з питань безбар'єрності та представниці Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Чернівецькій ОВА Валентини Добридіної.

Чернівчанину відмовили у продовженні інвалідності. Він оскаржив рішення комісії
Довідка про відсутність інвалідності, яку видали Сергію Щербаню. Фото: Facebook / Сергій Щербань

Добридіна у коментарі Суспільному розповіла, що випадок обговорювали під час онлайн-зустрічі з представниками центру медико-соціальної експертизи, на яку запросили й самого Сергія Щербаня.

"Сергій розповів про те, з чим він стикнувся. Йому сказали, що протягом цього тижня йому зателефонують і запросять на повторну комісію, де будуть вирішувати, що робити далі", — розповіла Добридіна.

У таких випадках вона радить оскаржувати рішення комісій, а також звертатися на гарячу лінію міністерства охорони здоров'я. Також можна звернутися до урядової уповноваженої з прав людей з інвалідністю.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок