За пів року Латвія звела понад 36 кілометрів паркану на кордоні з Білоруссю

За пів року Латвія звела понад 36 кілометрів паркану на кордоні з Білоруссю

За пів року Латвія звела понад 36 кілометрів паркану на кордоні з Білоруссю
Фото: Dinija Jemeljanova / Latvijas Televizija

У період із серпня 2022 року по січень 2023 року Латвія збудувала понад 36 кілометрів захисної огорожі на кордоні з Білоруссю.

Про це повідомляє Delfi із посиланням на дані державне акціонерне товариство "Valsts nekustamie īpašumi".

"У рамках першої черги будівельних робіт на латвійсько-білоруському кордоні з серпня 2022 року до кінця січня цього року збудовано 36,1 км постійної огорожі", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що компанія "Latvijas valsts meži" вирубала дерева на ділянці довжиною близько 82 км із передбачених у рамках першої черги 85,8 км. Загалом на цей час будівельні роботи ведуться на 75 із 82 км кордону, очищеного від дерев.

Проєкт передбачає будівництво огорожі на кордоні завдовжки 173 км. Перша ділянка протяжністю 85,8 км буде завершена до весни цього року, а друга, протяжністю 63,9 км, — до весни 2024 року. Паралельно з реалізацією перших двох черг будівництва розробляється технічна специфікація для третьої черги.

Раніше голова правління VNĪ Ренарc Гришкевичc повідомив, що у міру збільшення площі вирубки та завершення інфраструктурних робіт будівництво огорожі прискориться вп'ятеро — до 1 км на день.

Будівництвом перших дев'яти пріоритетних ділянок постійного огородження на білорусько-латвійському кордоні отримала компанія Citrus Solutions. Вартість проєкту становить 53,57 млн євро.

Право на будівництво наступних шести ділянок інфраструктури в рамках другої черги також одержала "Citrus Solutions", а одну ділянку збудує ТОВ "VIA". Витрати на реалізацію другої черги становитимуть 38,7 млн євро без урахування ПДВ.

Читайте також

США нададуть ЗСУ далекобійні снаряди, Україна повернула 116 бійців з російського полону. 346 день війни. Онлайн

На початок