"Укрпошта" видала перший мільйон LED-ламп у великих містах. Коли лампи повезуть у райцентри

"Укрпошта" видала перший мільйон LED-ламп у великих містах. Коли лампи повезуть у райцентри

"Укрпошта" видала перший мільйон LED-ламп у великих містах
Фото: Суспільне Суми

Перший мільйон LED-ламп за програмою заміни ламп розжарювання на енергоощадні видала “Укрпошта” з 31 січня по 3 лютого. Про це інформує пресслужба поштового оператора.

Програма стартувала в обласних центрах та великих містах, куди доставили перші 4 млн ламп.

Так, кияни за тиждень обміняли понад 162 тисячі ламп, харків’яни — понад 80 тисяч, дніпряни — 88 тис, львів’яни — 69 тис.

“Статистика, яку ми бачимо, — це переважно люди, які прийшли до відділень “Укрпошти” без попередньої реєстрації. Звичайно, за тиждень бажаючих обміняти лампи зголосилося більше: ті, хто зареєструвався в “Дії”, тільки з середи почали отримувати підтвердження на обмін, дехто вже встиг прийти у відділення, а дехто отримає лампи на наступному тижні”, —розповів генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Він також запропонував підготуватися мешканцям районних центрів. За словами Смілянського, наступного тижня обміняти лампи можна буде у відділеннях “Укрпошти” в усіх містах, а не лише в обласних центрах.

Наступного тижня ще 6 млн лампочок будуть доступні в містах районного значення, повідомили в “Укрпошті”.

“До кінця лютого, завдяки пересувним відділенням “Укрпошти” лампи мають надійти й до найменших сіл по всій країні”, — повідомили у пресслужбі поштового оператора.

Таким чином, на першому етапі громадяни України вже в найближчі місяць-півтора зможуть обміняти до 20 млн ламп.

В “Укрпошті” нагадали, що відтоді, як РФ почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. Задля збереження енергоефективності та забезпечення балансу енергоспоживання в пікові години, урядом була розроблена програма обміну ламп розжарювання на світлодіодні LED лампи.

Що відомо про механізм обміну ламп розжарювання на світлодіодні

Здійснити обмін лампочок можуть громадяни України віком від 18 років. При собі їм треба мати паспорт, ідентифікаційний код та справні лампи розжарювання для обміну. Також потрібно буде принести 5 справних ламп розжарювання у відділення Укрпошти та обміняти їх на нові енергоощадні на вибір з цоколем Е27 та Е14.

Обмін може відбуватись у два способи: з попереднім замовленням і без нього.

  • Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок “Дія”, то лампи гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях “Укрпошти” п’ять робочих днів після отримання підтвердження з мобільного застосунку “Дія”. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
  • При оформленні заявки через застосунок “Дія” треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.
  • За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надійде повідомлення з мобільного застосунку “Дія” про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.
  • Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.
  • При обміні “Укрпошта” фіксуватиме паспортні дані людини, вдруге вона провести обмін не зможе.
  • “Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок “Дія”, то вона має прийти до відділення “Укрпошти” з паспортом, ідентифікаційним кодом та лампами розжарювання не більше 5 шт. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін”, — зазначили в “Укрпошті”.

Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.

“Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька з отриманих діодних ламп не працюють, то в неї буде можливість замінити їх у відділенні “Укрпошти” на інші діодні лампи. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно в пакуванні від виробника. Без упаковки обмін не здійснюється”, — пояснили у пресслужбі.

Що відомо про урядову програму обміну ламп розжарювання

Уряд затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки ЄС. Про це йдеться в постанові “Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням”. Її ухвалили на засіданні Кабміну 10 січня 2023 року.

Згідно постанови передбачається, що українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС. Програма розпочнеться в кінці січня, масовому запуску буде передувати бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку “Дія”. Після його завершення проєкт запуститься в звичайному режимі по всій території Україні.

Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та Укрпоштою за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Відтоді, як РФ почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК “Укренерго” 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас, за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.

Читайте також

Із 16 січня українці зможуть обміняти старі лампочки на енергоощадні LED-лампи — Шмигаль

Обмін ламп розжарювання на світлодіодні: в "Укрпошті" пояснили, як це зробити

Станом на 1 лютого через "Дію" замовили 500 тисяч енергоощадних лампочок — Мінцифра

На початок