У Вінниці автомобілісти влаштували заїзд на підтримку полонених захисників "Азовсталі"

У Вінниці автомобілісти влаштували заїзд на підтримку полонених захисників "Азовсталі"

У Вінниці автомобілісти влаштували заїзд на підтримку полонених захисників "Азовсталі"
Фото: Суспільне Вінниця

Автопробіг на підтримку полонених захисників "Азовсталі" відбувся у Вінниці 4 лютого. За підрахунками кореспондентів Суспільного, участь у акції взяли близько 40 автомобілістів.

Учасники автопробігу проїхали колоною з українськими прапорами від східної до західної околиць міста. Окрім стягів, на автомобілі також вішали плакати із закликом не забувати про полонених оборонців: "Боріться за них так, як вони боролися за нас".

"Це мирна акція, автопробіг через місто для привернення уваги до такої проблеми, як військовополонені. Наш маршрут від Немирівського шосе через центр міста на виїзд в бік Хмельницького шосе. Колона проїхала через усе місто, тихенько, з прапорами", — каже організатор автопробігу, співзасновник ГО "Дорожній контроль Вінниця" Денис Климов.

автопробіг
Фото: Суспільне Вінниця

Серед учасників автопробігу – колишній російський в'язень Ярослав. Оборонець захищав Україну на Херсонському напрямку в районі Антонівського мосту. Там потрапив у російський полон, де пробув місяць. Його обміняли разом із захисниками Зміїного.

"Варто нагадувати людям, тому що є така думка, що не всі пам'ятають. Для хлопців потрібна ця підтримка. Тому що, як мінімум, коли вони повернуться звідти, будуть розуміти що за них тут турбувалися, їх підтримували, за них пам'ятали. Я недовго захищав. Так склалося, довелося трохи потерпіти. Але за підтримки, близьких друзів, товаришів мені вдалося пережити це. Мене міняли з хлопцями зі Зміїного, з морською піхотою. Ну все завдяки моїм товаришам, які за мене так скажем просили, дуже просили", – каже Ярослав.

автопробіг
Фото: Суспільне Вінниця

Що відомо

  • Українські захисники понад 80 днів тримали оборону Маріуполя. 16 травня 2022 року розпочалась евакуація із заблокованого російськими загарбниками заводу "Азовсталь", яка тривала кілька днів.
  • 29 червня з російського полону звільнені 144 захисники України. Серед них були 95 оборонців "Азовсталі", зокрема, 43 — з полку "Азов".
  • 29 липня в одному з корпусів колонії в Оленівці внаслідок вибуху загинули, за даними РФ, 53 українські військовополонені захисники Маріуполя, 130 дістали поранення. Переглянувши фото і відео, експерти зробили висновок, що будівля була підірвана зсередини, а не уражена ззовні. Міжнародних та українських розслідувачів для обстеження місця злочину РФ не допустила.
  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя. Загалом з російського полону звільнили 215 військових. З них 108 — бійці "Азову". Тоді були звільнені п'ять командири: Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко. Серед звільнених також був Дмитро "Орест" Козацький — автор фото з Азовсталі, керівник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін, парамедикиня Катерина Поліщук з позивним "Пташка", старший сержант 36-ї бригади Михайло Діанов. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.
  • Завдяки обміну полоненими З-го листопада з російського полону звільнили 107 воїнів, 74 з захищали “Азовсталь”. Деякі добровольцями летіли вертольотом у Маріуполь, щоб рятувати життя і воювати за місто, повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
На початок