Стрибунка з жердиною Гладійчук розділила "бронзу" на турнірі в Німеччині: як це сталося

Стрибунка з жердиною Гладійчук розділила "бронзу" на турнірі в Німеччині: як це сталося

Стрибунка з жердиною Гладійчук розділила "бронзу" на турнірі в Німеччині: як це сталося
Dmytro Vakulka

Українка подолала на змаганнях висоту 4.10 метра.

Українська стрибунка з жердиною Яна Гладійчук взяла участь у легкоатлетичному турнірі в німецькому Ерфурті. Спортсменка стала третьою на змаганнях у приміщенні, вперше в сезоні увійшовши до трійки призерів змагань.

Турнір в Ерфурті став для Гладійчук четвертим у цьому сезоні. У січні у Леверкузені українська атлетка посіла четверте місце з результатом 4.10 метра.

Виступи в Ерфурті Гладійчук розпочала з висоти 4.10 метра, яку подолала з другої спроби. Проте вже на висоті 4.20 м українська атлетка припинила виступи, не використавши жодної з трьох спроб.

Зрештою, Гладійчук розділила "бронзу" з німецькою атлеткою Рією Мьоллерс. Обидві спортсменки закінчили турнір з однаковим результатом (Мьоллерс, як і Гладійчук, взяла висоту 4.10 м з другої спроби).

У підсумку переможницею змагань стала полька Агнешка Кажуба. Вона з першої спроби подолала висоту 4.30 метра. Натомість її суперниця - німкеня Клара Ренц - перестрибнути планку на цій позначці не змогла. Уже в статусі переможниці Кажуба спробувала взяти висоту 4.41, однак жодна з її трьох спроб не була вдалою.

Стрибки з жердиною. Жінки

  • 1. Агнешка Кажуба (Польща) - 4.30 м
  • 2. Клара Ренц (Німеччина) - 4.20 м
  • 3. Яна Гладійчук (Україна) - 4.10 м
  • 3. Ріа Мьоллерс (Німеччина) - 4.10 м

Хто така Яна Гладійчук

  • Яна Гладійчук - 29-річна українська атлетка, яка спеціалізується на стрибках із жердиною.
  • Гладійчук тричі ставала переможницею чемпіонату України зі стрибків із жердиною у приміщенні (2016-му, 2020-му та 2021 роках) та стільки ж разів завойовувала "срібло" (2017-му, 2018-му та 2019 роках).
  • Гладійчук двічі перемагала у приміщенні на Чемпіонаті балканських асоціацій та одного разу вигравала змагання зі стрибків з жердиною на відкритому повітрі.
  • Яна Гладійчук взяла участь у літніх Олімпійських іграх у Токіо у 2021 році, де не подолала кваліфікацію.
  • У 2022 році Гладійчук взяла участь у чемпіонатах Європи та світу на відкритому повітрі (не подолала кваліфікацію), а також на ЧС у приміщенні, де посіла четверте місце.
  • Особистий рекорд зі стрибків у висоту з жердиною Яна Гладічук встановила у 2021 році - на відкритому повітрі (4.40 метра) та у 2017 році - у приміщенні (4.61 метра).
На початок