Херсонська прокуратура заочно оголосила підозру депутатові облради Валерію Літвіну

Херсонська прокуратура заочно оголосила підозру депутатові облради Валерію Літвіну

Херсонська прокуратура заочно оголосила підозру депутатові облради Валерію Літвіну
Фото: Валерій Літвін/Facebook

Правоохоронці зібрали докази і повідомили про підозру депутату Херсонської обласної ради Валерію Літвіну. Офіс Генерального прокурора опублікував повідомлення та повістки про виклик.

Слідчі встановили, що Валерій Літвін надавав поради співробітнику ФСБ РФ Сініцину щодо осіб, яких той міг залучити до роботи в окупаційних правоохоронних та державних органах.

Також відомо, що депутат особисто схиляв своїх колишніх колег з органів Міністерства внутрішніх справ / Національної поліції України до співпраці з російськими окупантами, йдеться у документі.

Валерія Літвіна підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Йому загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

Що відомо

  • Валерій Літвін у 2020 році був обраний депутатом Херсонської обласної ради від партії "Блок Володимира Сальдо" і очолив її фракцію у раді.
  • Останній час працював директором з питань захисту економіки АТ "Херсонобленерго"
  • До того був радником міністра Апарату Міністра внутрішніх справ. Ще раніше керував управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області у звані генерал-майор міліції.
  • Також відомо, що з 2002 до 2003 року Літвін працював в Криму, заступником начальника Головного управління МВС України в АР Крим – начальником Ялтинського міського управління. Згодом у 2005-му його призначили начальником Управління МВС України у Вінницькій області.
  • Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у березні Літвін засудив дії Сальдо, який 13 березня вийшов на мітинг із забороненою символікою. Він написав лист першому заступнику голови облради Соболевському і заявив, що свою діяльність депутати від Блоку Сальда продовжуватимуть у складі групи "Підтримка програм Президента України".

Читайте також

346 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viberber

На початок