Британська розвідка прокоментувала спробу РФ інтегрувати окуповані райони України до Південного військового округу

Британська розвідка прокоментувала спробу РФ інтегрувати окуповані райони України до Південного військового округу

 РФ пробує інтегрувати окуповані райони України до Південного військового округу
Кремль, Москва. Фото: АР

Російські військові здійснили спробу офіційно інтегрувати окуповані райони України до свого Південного військового округу. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки. Однак, за даними розвідників, навряд чи це матиме негайний вплив на перебіг війни.

3 лютого російське державне інформаційне агентство ТАСС повідомило, що так звані самопроголошені “ДНР” та “ЛНР”, а також Запорізька та Херсонська області переходять під командування зі штаб-квартирою в Ростові-на-Дону, йдеться у звіті британської розвідки.

У січні міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявляв, що військова експансія включатиме створення "самодостатніх угруповань військ" в Україні, нагадують британські розвідники.

Цей крок підкреслює, що російські військові, ймовірно, прагнуть інтегрувати нещодавно окуповану територію в довгострокову стратегічну позицію, зазначили у британській розвідці.

“Однак навряд чи це матиме негайний вплив на кампанію: Росія наразі розгортає війська з усіх військових округів Росії, якими командує спеціальний розгорнутий штаб”, — йдеться у повідомленні британської розвідки.

Що відомо про спробу анексії РФ окупованих територій України

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались, а 27 вересня завершились, псевдореферендуми про приєднання до РФ.

30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".

5 жовтня Президент РФ Володимир Путін затвердив ратифікацію “договорів” про “прийняття” тимчасово окупованих територій України — “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей — до складу РФ і підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу Росії.

Читайте також

США нададуть Україні далекобійні снаряди, Канада запровадила санкції проти артистів з РФ. 346 день війни. Онлайн

Війська РФ наступають на чотирьох напрямках, зазнають великих втрат — Генштаб ЗСУ

Російські чиновники представляють війну в Україні прямою загрозою безпеці РФ — ISW

На початок