У Франції помер модельєр Пако Рабан

У Франції помер модельєр Пако Рабан

У Франції помер модельєр Пако Рабан
Фото: Paco Rabanne/Facebook

У Франції на 88 році життя помер модельєр Пако Рабан. Про це 3 лютого повідомило видання Le Télégramme.

Причини смерті наразі невідомі.

"Серед найбільш знакових фігур моди 20-го століття його спадщина залишиться постійним джерелом натхнення. Ми вдячні пану Рабану за створення нашої авангардної спадщини та визначення майбутнього з безмежними можливостями", – йдеться на його офіційній сторінці у Facebook.

Пако Рабан — французький модельєр-кутюрʼє іспанського походження, революціонер у світі моди 1960-х років. Він започаткував французький будинок високої моди Paco Rabanne.

Помер модельєр Пако Рабан
Модельєр П'єр Карден з Пако Рабаном після отримання ордена Почесного легіону в Міністерстві культури Франції у 2010 році. Фото: Pascal Le Segretain/Getty Images

Він використав нові матеріали, наприклад, родоід — високоякісну пластмасу на основі ацетилцелюлози, які пропонували простір фантазії. Серед його проєктів були плащі з пірʼя, одяг зі шкіри й металу, плетені кольчуги з додаванням сухих квітів, мережива.

У 1973 році він перевернув світ парфумерії, створивши чоловічий аромат зі змішаним запахом квітів і дерева (Paco Rabanne pour Homme).

"Роками невідома художниця, про яку почули після трагедії у Бучі": про що виставка "Дивовижний світ Любові Панченко"

Кутюр'є також відомий як дизайнер костюмів для театру й кіно. Він розробив костюми більш ніж для 35 фільмів, а також для багатьох театральних постановок і балетів. Один із найзнаменитіших костюмів у кіно — костюм, розроблений для Джейн Фонди у фантастичному фільмі "Барбарелла".

У 2006 році він приїздив у Київ із виставкою графіки з 26 аркушів, витриману у чорно-білій гамі, в приміщенні галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв. Побачені ним зміни часів Помаранчевої Революції, він узагальнив метафорично: "Україна нагадує мені зараз квітку, яка на очах розкриває свої пелюстки".

Помер модельєр Пако Рабан
Модельєр Пако Рабан презентує свою колекцію у 1968 році. Фото: Jacques Haillot/Apis/Sygma/Sygma via Getty Images

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок