Привласнення 40 млрд грн "Укрнафти" і "Укртатнафти". Фігурантка провадження отримала підозру

Привласнення 40 млрд грн "Укрнафти" і "Укртатнафти". Фігурантка провадження отримала підозру

Привласнення 40 млрд грн "Укрнафти" і "Укртатнафти"
Фото: з сайту СБУ

Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки повідомили про підозру одній з фігуранток кримінального провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ “Укрнафта” та ПАТ “Укртатнафта”. Про це інформує пресслужба СБУ.

Мова йде про головну бухгалтерку “Укртатнафти”. Вона переховувалась в Ужгородському районі на Закарпатті, але співробітники спецслужби встановили її  місцезнаходження.

Серед іншого встановлено, що ПАТ “Укртатнафта” виробляло та реалізовувало  пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча відповідне податкове навантаження закладалось ціну для споживачів. Тож заборгованість по сплаті акцизу за даним епізодом складає 605 млн грн, зазначили в СБУ.

“Загалом правоохоронці продовжують активні слідчі дії у рамках провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом акціонерних товариств”, — йдеться у повідомленні.

Зокрема, у Дніпрі було викрито приміщення, де зберігалась прихована бухгалтерія однієї з компаній. Також знайдено документи пов’язаних підприємств і печатки.

“Таким чином правоохоронці відшуковують виведені активи “Укрнафти” і “Укртатнафти” та встановлюють всі обставини протиправної діяльності колишніх керівників цих компаній”, — зазначили в СБУ.

СБУ та БЕБ викрили масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом “Укрнафти” та “Укртатнафти”. Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

У рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній.

Що відомо про обшуки у справі

Служба безпеки заявила, що викрила масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

"Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці нагадали, що ПАТ "Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією України, а ПАТ "Укртатнафта" — нафтопереробною.

У рамках слідчих дій Служба безпеки спільно з Бюро економічної безпеки провела низку обшуків. Вони відбулись за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України.

"За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ "Укртатнафта" оголошено про підозри у вчинені кримінальних правопорушень", — додали в СБУ.

Правоохоронці нагадали, що у листопаді 2022 року співробітники СБУ здійснили превентивні заходи, аби не допустити дестабілізації роботи найбільшого нафтопереробного заводу та нафтовидобувної компанії України, а також забезпечити їх передачу до державної власності у робочому стані. Це було зроблено після засідання Ставки Верховного головнокомандувача, після якого Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ухвалила рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій, емітентом яких є ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

1 лютого обшуки провели у будинку бізнесмена Ігоря Коломойського.

Читайте також

У Києві розпочинається Саміт Україна-ЄС, Procter&Gamble внесли у список спонсорів війни. 345 день війни. Онлайн

На початок