"Сезон для мене закінчено". Олександр Абраменко буде прооперований та достроково завершив сезон

"Сезон для мене закінчено". Олександр Абраменко буде прооперований та достроково завершив сезон

Ексклюзивно
"Сезон для мене закінчено". Олександр Абраменко буде прооперований та достроково завершив сезон
AP Photos

Що сталося.

Лідер збірної України з лижної акробатики Олександр Абраменко повністю пропустить сезон 2022/23. Про це сам спортсмен повідомив в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Абраменко після "срібла" на Олімпіаді-2022 розпочав сезон на етапі Кубка світу в Руці, де посів десяте місце. Однак у новому 2023 році не виступав: канадські етапи у Ле-Реле 34-річний лижний акробат пропустив через травму зв'язки коліна.

Читайте також: Олександр Абраменко пропустить етапи Кубка світу з лижної акробатики в Канаді: хто в заявці збірної України

Повернення Абраменка до виступів очікувалося на етапі Кубка світу в американському Дір Веллі (3 лютого). Проте спортсмен повідомив, що пропустить його, а також увесь подальший сезон.

Чому Абраменко достроково закінчив сезон?

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Абраменко розповів, що пройшов медобстеження на предмет травми коліна. Воно вказало на складніший характер травми - розрив хрестоподібної зв'язки і навіть ушкодження кісток.

Абраменко повідомив, що через травми, які потребують операції, не зможе змагатися у сезоні 2022/23. За словами спортсмена, орієнтовне повернення до виступів може відбутися лише через дев'ять місяців.

"Ми пішли, зробили МРТ, і нам дали діагноз, що там розрив хрестоподібної зв'язки коліна, розтягнення заднього хреста та ушкодження кісток. Тобто стандартний набір фристайліста. Це тільки операція, тільки так відновиш. Теж саме я мав на іншому коліні перед Олімпіадою-2018. Це дев'ять місяців реабілітації. Цей сезон для мене закінчений. Я розчарований тим, що не зможу виступити на чемпіонаті світу. Дуже хотів. Знову щось завадило позмагатися в командних змаганнях", - сказав Абраменко.

34-річний спортсмен також поставив під сумнів можливість продовження кар'єри після відновлення. За його словами, це залежатиме від характеру відновлення, а також бажання продовжувати виступи.

"Потрібно зробити операцію і будемо дивитися, як піде відновлення. Можуть бути нюанси, тобто для життя звичайного все буде добре, але для нашого виду спорту може турбувати дуже сильно. Чи це кінець кар'єри - не скажу. Будемо дивитися, як все буде розвиватися. Може мені дуже захочеться ще, а може й не захочеться".

Абраменко не вперше зіштовхується з необхідністю операції на коліні. У сезоні 2016/17, перед Олімпіадою у Пхьончхані, його прооперували через пошкодження хрестоподібної і бічної зв'язок коліна. Через це він пропустив рік і повернувся лише в олімпійський сезон, де став олімпійським чемпіоном Пхьончхану.

Що відомо

  • 34-річний Абраменко у своїй кар'єрі десять разів ставав призером Кубка світу (вісім - в особистих стартах). У попередньому сезоні 2021/22 він двічі ставав бронзовим призером командних змагань. А у 2015 році Абраменко став переможцем загального заліку Кубка світу в лижній акробатиці.
  • У 2022 році Олександр Абраменко здобув свою другу, срібну олімпійську нагороду. Олімпійським чемпіоном фристайліст став у 2018 році, коли переміг на змаганнях у Пхьончхані.
  • Крім етапів Кубка світу, Абраменко пропустить і чемпіонат світу з лижної акробатики, який 22 лютого прийматиме грузинський Бакуріані.
  • На рахунку Абраменка лише одна медаль на рівні чемпіонату світу з лижної акробатики. У 2019 році він став срібним призером в одиночному турнірі.
  • На попередніх етапах Кубка світу в Ле-Реле Україна здобула перші нагороди: "срібло" та "бронза" Дмитра Котовського, а також дві "бронзи" Анастасії Новосад.
На початок