Рада ЄС схвалила сьомий пакет військової допомоги для України на 500 млн євро — Кулеба

Рада ЄС схвалила сьомий пакет військової допомоги для України на 500 млн євро — Кулеба

Важливо
Рада ЄС схвалила сьомий пакет військової допомоги для України на 500 млн євро — Кулеба
Глава МЗС України Дмитро Кулеба, 26 грудня 2022 року. Фото: АР

Рада Європейського Союзу підтримала виділення Україні чергового пакета військової допомоги на суму 500 мільйонів євро.

Про це 2 лютого у своєму Twitter заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Сьогодні Рада ЄС виділила сьомий пакет у розмірі 500 мільйонів євро через EPFЄвропейський фонд миру та додаткові 45 мільйонів євро для місії військової допомоги ЄС. Я вдячний за життєво важливу безпекову допомогу ЄС, яка наближає нас до перемоги над російським агресором", — зазначив він.

При цьому під час спільного засідання Кабміну та Європейської комісії Верховний представник із закордонних справ та політики безпеки Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що ЄС вже надав Україні близько 12 мільярдів євро військової допомоги через Європейський фонд миру та напряму від держав-членів блоку.

Раніше повідомлялося, що Рада Європейського Союзу схвалила подальшу військову підтримку України у рамках Європейського фонду миру напередодні саміту Україна — ЄС, що відбудеться 3 лютого в Києві.

Зазначається, що сьомий пакет допомоги доводить загальний внесок Європейського Союзу у рамках EPF для України до суми в 3,6 мільярда євро. При цьому метою нового заходу підтримки Збройних сил України, які пройшли підготовку в рамках EUMAM Ukraine, є надання необхідного нелетального обладнання та предметів постачання, а також послуг з підтримки навчальних заходів.

Що відомо про місію EU Military Assistance Mission (EUMAM)

У листопаді 2022 року країни Євросоюзу створили місію з навчання українських військовослужбовців (EUMAM). За планом, підготовку мали пройти 15 тисяч солдат Збройних сил України. Зокрема, військових навчатимуть роботі з європейською бронетехнікою, включно з танками Leopard 2, які країни ЄС найближчим часом постачатимуть Україні. Наприкінці січня Євросоюз виділив на підготовку українських військових черговий транш на суму 45 мільйонів євро.

Як пише видання RND, в рамках місії Бундесвер пропонує бойову підготовку для рот і тактичні навчання для штабу бригади та підпорядкованих їй штабів батальйонів. Крім того, Німеччина пропонує забезпечити підготовку інструкторів, медичну підготовку і провести навчання українських військових з використання систем озброєння у тісній співпраці з промисловістю.

Відповідно до початкового плану, Німеччина хотіла підготувати бригаду чисельністю до 5 тисяч українських військових протягом перших кількох місяців. Кількість бійців, які пройдуть навчання, також мала залежати від того, скільки солдатів Міністерство оборони України зможе відправити на тренування, зважаючи на бойові дії.

Читайте також

Росіяни обстріляли житлові будинки в Краматорську, єврокомісари приїхали в Україну. 344 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок