Рада ЄС підтримала подальшу військову допомогу Україні

Рада ЄС підтримала подальшу військову допомогу Україні

Важливо
Рада ЄС підтримала подальшу військову допомогу Україні
Штаб-квартира Ради ЄС. Фото Тьєррі Монасса/Getty Images

Рада Європейського Союзу схвалила подальшу військову підтримку України у рамках Європейського фонду миру напередодні саміту Україна — ЄС, що відбудеться 3 лютого в Києві.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

"Напередодні саміту між Європейським Союзом та Україною Рада сьогодні вжила заходів допомоги в рамках Європейського фонду миру (EPF), які передбачають подальшу військову допомогу Збройним силам України. Вони складаються із сьомого пакета на суму 500 мільйонів євро та нового заходу допомоги у розмірі 45 мільйонів євро на підтримку зусиль з навчання Місії військової допомоги Європейського Союзу (EUMAM Ukraine)" — йдеться у повідомленні.

Верховний представник із закордонних справ та політики безпеки ЄС Жозеп Боррель під час виступу заявив, що Україна має отримати всю необхідну військову техніку та навчання, необхідні для захисту своєї території та свого народу від російської агресії.

"Вони не просто захищають свою країну; вони також захищають наші спільні цінності та основні засади міжнародного права. Сьогоднішні нові заходи посилають чіткий сигнал у критичний момент: ми продовжуватимемо підтримувати Україну доти, доки це буде потрібно і поки що це необхідно", — наголосив посадовець.

Зазначається, що сьомий пакет допомоги доводить загальний внесок Європейського Союзу у рамках EPF для України до суми в 3,6 мільярда євро. При цьому метою нового заходу підтримки Збройних сил України, які пройшли підготовку в рамках EUMAM Ukraine, є надання необхідного нелетального обладнання та предметів постачання, а також послуг з підтримки навчальних заходів.

"Мобілізація додаткової військової допомоги та підтримка Збройних сил України, підготовлена EUMAM Ukraine, демонструє, що ЄС залишається непохитним у своїй підтримці українських військових у захисті країни від ескалації незаконної агресії. Останні невибіркові напади Росії на українських цивільних та цивільну інфраструктуру є додатковим доказом повної неповаги Росії до прав людини та міжнародного права", — наголосили в Раді ЄС.

Раніше Жозеп Боррель повідомив, що Європейський союз додатково навчить 15 тисяч українських військових використанню західної бойової техніки. Таким чином загальна кількість навчених солдатів за програмою EUMAM збільшиться до 30 тисяч.

Що відомо про місію EU Military Assistance Mission (EUMAM)

У листопаді 2022 року країни Євросоюзу створили місію з навчання українських військовослужбовців (EUMAM). За планом, підготовку мали пройти 15 тисяч солдат Збройних сил України. Зокрема, військових навчатимуть роботі з європейською бронетехнікою, включно з танками Leopard 2, які країни ЄС найближчим часом постачатимуть Україні. Наприкінці січня Євросоюз виділив на підготовку українських військових черговий транш на суму 45 мільйонів євро.

Як пише видання RND, в рамках місії Бундесвер пропонує бойову підготовку для рот і тактичні навчання для штабу бригади та підпорядкованих їй штабів батальйонів. Крім того, Німеччина пропонує забезпечити підготовку інструкторів, медичну підготовку і провести навчання українських військових з використання систем озброєння у тісній співпраці з промисловістю.

Відповідно до початкового плану, Німеччина хотіла підготувати бригаду чисельністю до 5 тисяч українських військових протягом перших кількох місяців. Кількість бійців, які пройдуть навчання, також мала залежати від того, скільки солдатів Міністерство оборони України зможе відправити на тренування, зважаючи на бойові дії.

В яких країнах навчають українських військових

Українські бійці вже проходять навчання у багатьох країнах світу. В Німеччині вони вчаться управляти бронемашинами Marder, у Великій Британії танками Challenger 2, у США танками Abrams та зенітно-ракетними комплексами Patriot. Також підготовка українських військових відбувається в Чехії, Польщі та державах Балтії.

За словами військових аналітиків групи Conflict Intelligence Team, навчання танкових екіпажів може тривати понад три місяці. Крім того, для їхнього використання необхідно підготувати технічний персонал, який займатиметься обслуговуванням та ремонтом машин, та відповідну інфраструктуру.

Читайте також

3 лютого у Києві відбудеться саміт Україна — ЄС: чого очікувати

Вибір редакції

На початок