Для військових на реабілітації в Луцьку організували концерт камерної музики

Для військових на реабілітації в Луцьку організували концерт камерної музики

Для військових на реабілітації в Луцьку організували концерт камерної музики
Волинські музиканти грають для військових в одній із лікувальних установ Луцька, 2.02.2023 року . Фото: Суспільне Луцьк

В одному з медзакладів Луцька для військових, які перебувають на реабілітації, 2 лютого організували концерт вокально-інструментальної музики за участі артистів струнного ансамблю "Імпреза" та обласної філармонії, – розповів Суспільному художній керівник колективу Юрій Ковальчук.

Програму для бійців, зазначив артист, сформували упродовж двох тижнів. Розпочали захід із всесвітньо відомої композиції Миколи Леонтовича "Щедрик".

Для військових на реабілітації в Луцьку організувати концерт камерної музики
Військові прийшли послухати інструментальну музику від волинських артистів. Фото: Суспільне Луцьк

Керівник ансамблю Юрій Ковальчук говорить: завдяки культурному заходу та музичним творам хочуть підтримати захисників.

"Звичайно, лірика, бо без лірики куди. Кілька днів назад ми ввели у наш репертуар твір Кріса Томаса – англійського композитора. Коли ми його заграли, ми зрозуміли, що він носить саме вид характеру, який потрібен нам", – сказав музикант.

Для військових на реабілітації в Луцьку
Юрій Ковальчук. Фото: Суспільне Луцьк

Як розповіла солістка Волинської філармонії Юлія Єфімчук, від початку війни встигла виступити понад 25 разів, а це, зокрема, і вісім концертів на позиціях військових.

"Доводилось, навіть, і у бліндажах співати. Основне завдання – якось вирвати людей із їхніх якихось переживань. Для того, щоб кожен із нашої програми – це буде зарубіжна музика, і українська – знайшов щось своє", – каже артистка.

Для військових на реабілітації в Луцьку організувати концерт камерної музики
Юлія Єфімчук (по центру) під час концерту. Фото: Суспільне Луцьк

52-річний військовий на реабілітації Ігор Мазепа потрапив у медзаклад півтора місяця тому. Говорить: під час концерту найбільше вподобав інструментальні композиції "Танго" та "Польку".

"Я інструментальні ці штуки не чув років 30 вже у натуральному виді. Попав трошки, старі болєзні, через те я тут у госпіталі. Завдання моє – повернутися в взвод і працювати над перемогою", – додав чоловік.

Для військових на реабілітації в Луцьку
Боєць Ігор Мазепа. Фото: Суспільне Луцьк

Військовий Адам Кузьмич, який прийшов на захід, зазначив: приємно, що про військових пам'ятають, переживають та не забувають. Чоловік каже: підлікується та планує повернутися на службу.

"Получилось, що трохи своїх хлопців підвів, що сюда попав. 24 числа (лютого – ред.) сказали, що ми будемо стояти. Ті хлопці, що з Любешова йдуть, що будемо у зоні своїх сусідів із Білорусі стояти", – додав боєць.

Для військових на реабілітації в Луцьку організувати концерт камерної музики
Боєць Адам Кузьмич. Фото: Суспільне Луцьк

Комунікація між музикантами та військовими, сказала психологиня медзакладу Марія Омельчук, надихає захисників. Каже: запевняє воїнів, що про них не забули.

"Музика є сама по собі уже терапією. Тобто, вона підносить настрій, заспокоює, а класична музика у тому числі одна з найкращих терапій", – говорить фахівчиня.

Окрім класичних і сучасних творів, волинські артисти разом із військовослужбовцями виконали разом національний гімн.

Що відомо

  • 15 грудня в Палаці культури Луцька вдруге відбувся благодійний захід "Культурний фронт на захисті кордонів", під час якого збирали гроші на придбання системи Starlink для волинської бригади тероборони Збройних сил України.
  • 27 грудня 2022-го в одному з медзакладів Луцька відбувся камерний концерт для поранених військовослужбовців за участі тріо бандуристок "Дивоструни". На концерті були понад 30 військових, які зараз проходять лікування.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Вибір редакції

На початок