ЄС навчить вдвічі більше українських військових та виділить гроші на розмінування України

ЄС навчить вдвічі більше українських військових та виділить гроші на розмінування України

ЄС навчить вдвічі більше українських військових та виділить гроші на розмінування України
Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель, фото: AP

Європейський Союз додатково навчить 15 тисяч українських військових використанню західної бойової техніки. Таким чином загальна кількість навчених солдатів за програмою EUMAM збільшиться до 30 тисяч.

Про це глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель написав у своєму Twitter.

Крім цього, Європейський Союз також виділить 25 мільйонів євро на підтримку зусиль з розмінування в небезпечних районах.

Що відомо про місію EU Military Assistance Mission (EUMAM)

У листопаді 2022 року країни Євросоюзу створили місію з навчання українських військовослужбовців (EUMAM). За планом, підготовку мали пройти 15 тисяч солдатів Збройних сил України. Зокрема, військових навчатимуть роботи з європейською бронетехнікою, включно з танками Leopard 2, які країни ЄС найближчим часом постачатимуть Україні. Наприкінці січня Євросоюз виділив на підготовку українських військових черговий транш на суму 45 мільйонів євро.

Як пише видання RND, в рамках місії Бундесвер пропонує бойову підготовку для рот і тактичні навчання для штабу бригади та підпорядкованих їй штабів батальйонів. Крім того, Німеччина пропонує забезпечити підготовку інструкторів, медичну підготовку і провести навчання українських військових з використання систем озброєння у тісній співпраці з промисловістю.

Відповідно до початкового плану, Німеччина хотіла підготувати бригаду чисельністю до 5 тисяч українських військових протягом перших кількох місяців. Кількість бійців, які пройдуть навчання, також мала залежати від того, скільки солдатів Міністерство оборони України зможе відправити на тренування, зважаючи на бойові дії.

В яких країнах навчають українських військових

Українські бійці вже проходять навчання у багатьох країнах світу. В Німеччині вони вчаться управляти бронемашинами Marder, у Великій Британії танками Challenger 2, у США танками Abrams та зенітно-ракетними комплексами Patriot. Також підготовка українських військових відбувається в Чехії, Польщі та державах Балтії.

За словами військових аналітиків групи Conflict Intelligence Team, навчання танкових екіпажів може тривати понад три місяці. Крім того, для їхнього використання необхідно підготувати технічний персонал, який займатиметься обслуговуванням та ремонтом машин, та відповідну інфраструктуру.

Читайте також

Польща хоче скоротити час навчання українських військових на танках Leopard

Як Японія і Камбоджа навчають українських саперів розміновувати території

Вибір редакції

На початок