"Рухатимемся і швидко, і якісно": Малюська розповів про виконання рекомендацій ЄС для України

"Рухатимемся і швидко, і якісно": Малюська розповів про виконання рекомендацій ЄС для України

"Рухатимемся і швидко, і якісно": Малюська розповів про виконання рекомендацій ЄС для України
Міністр юстиції України Денис Малюська, фото: file.liga.net

Україна продовжує виконувати рекомендації Європейського Союзу щодо євроінтеграційних реформ, при цьому понад половина з них стосується верховенства права.

Про це під час спільного засідання Кабінету міністрів та Європейської комісії 2 лютого заявив міністр юстиції Денис Малюська, повідомляє кореспондентка Суспільного.

"Євросоюз — це не лише про спільний ринок чи про спільне регулювання, але й, в першу чергу, про спільні цінності. І однією з таких ключових цінностей є, безумовно, верховенство права. І прослідкувати важливість цієї цінності можна хоча б по тому, що 4 з 7 рекомендацій Євросоюзу стосуються верховенства права. Цей аспект є вкрай важливим для нас", — наголосив урядовець.

За його словами, ті юридичні реформи, які Україна імплементувала на виконання рекомендацій Єврокомісії, раніше не імплементувала жодна інша країна світу.

"Подібної відкритості процесу добору до ключових органів державної влади, до експертизи міжнародної спільноти немає в жодній країні світу. Ми є першими, хто допустив такий контроль за ключовими органами, такими як Вища рада правосуддя, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, вища кваліфікаційна комісія суддів, Конституційний суд України, Національне антикорупційне бюро. Це, безумовно, важливе досягнення, якими ми гордимося", — зазначив Малюська.

Міністр додав, що Україна рухається й в інших напрямках — зокрема, ратифікувала Стамбульську конвенцію та імплементувала антикорупційну стратегію. Денис Малюська нагадав, що останніми місяцями правоохоронні органи також розпочали активніше боротися із корупцією у вищих ешелонах влади.

"Ми уважно читаємо рекомендації, уважно дивимось на оцінку наших міжнародних партнерів. Уважно дивимося за євроінтеграційними процесами, тому наша реакція — ми будемо це продовжувати. Ми не залишимось на місці ніколи, і не зважаючи на ті труднощі, які є зараз перед системою, юридичною системою загалом — ми рухаємось вперед", — підкреслив урядовець.

Попри труднощі перед юридичною системою, зокрема, обумовлені війною та російською окупацією частини держави, Україна продовжує рух уперед, зазначив голова Мін’юсту.

"Ми рухатимемся і швидко, і якісно одночасно, і жодним чином якість реформ не буде страждати від швидкості Ми забезпечимо обидва критерії", — підсумував Денис Малюська.

Що відомо

  • 2 лютого до Києва прибули лідери Європейського Союзу на чолі з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн для участі у саміті Україна - ЄС. . До складу делегації також увійшли 15 єврокомісарів.
  • Під час вечірнього звернення 1 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що Україна фіналізує підготовку до саміту з Європейським Союзом і очікує на рішення, які будуть відповідати прогресу України на шляху до ЄС.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше також заявив, що від саміту Україна - ЄС уряд очікує проміжної позитивної оцінки євроінтеграційних зусиль України.

Читайте також

3 лютого у Києві відбудеться саміт Україна — ЄС: чого очікувати

Вибір редакції

На початок