"Третина нашої економіки зникла" — Шмигаль про наслідки російської агресії

"Третина нашої економіки зникла" — Шмигаль про наслідки російської агресії

ЗМІ
"Третина нашої економіки зникла" — Шмигаль про наслідки російської агресії
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Падіння української економіки у 2022 році становило понад 30%. Про це в інтерв'ю німецькому виданню Spiegel розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, 2023 року очікується зростання економіки на 0,3%.

“За попередніми оцінками, падіння за 2022 рік становить понад 30%. Третина нашої економіки зникла”, — сказав Шмигаль.

Інфляція дещо перевищує 26%, додав він.

Багато підприємств були фізично знищені, нагадав український прем'єр. Серед них — один із провідних виробників металу в Україні “Азовсталь”.

Водночас, за словами Шмигаля, при такому падінні  українська економіка сплатила на 10% більше податків, ніж у 2021 році.

“Усі податки, які ми збирали, йшли на армію. Інша половина бюджету фінансується завдяки допомозі наших партнерів, зокрема Німеччини”, — розповів Шмигаль.

У 2023 році, за словами Шмигаля, в уряді очікують на зростання ВВП на рівні 0,3%. Дефіцит бюджету може становити майже 38 мільярдів доларів. Як розповів глава уряду, фінансова допомога від ЄС становитиме 18 мільярдів доларів. Ще 10 мільярдів доларів — це допомога Сполучених Штатів.

Шмигаль також розповів, наразі триває робота з Міжнародним валютним фондом над новою програмою структурної допомоги щодо 16-20 мільярдів доларів. Вона розрахована щонайменше на чотири роки.

Раніше Шмигаль повідомив, що сума збитків "Укренерго" через військову агресію Росії складає понад 70 млрд грн.

13 грудня у Парижі відбулася Міжнародна конференція "Солідарність з українським народом", або енергетичний "Рамштайн". У ній взяли участь представники 46 країн і 24 міжнародних організацій. Це перша зустріч у подібному форматі, вона відбулася за прикладом "Рамштайну" — зустрічей країн-союзників щодо надання військової підтримки Україні. Мета — створити координаційний механізм з енергетичного відновлення України після атак Росії на критичну інфраструктуру та цивільні об'єкти.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що за підсумками енергетичного "Рамштайну", який відбувся у Парижі, Україна залучила близько 1,5 мільярда доларів для відбудови енергетичної інфраструктури.

Читайте також

В 1,6 раза перевищують ВВП: Шмигаль назвав суму збитків, завданих війною

На початок