Лідери Європейського Союзу прибули до Києва

Лідери Європейського Союзу прибули до Києва

Доповнено
Лідери Європейського Союзу прибули до Києва
Фото: Matti Maasikas / Twitter

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибула з візитом у Київ. Завтра, 3 лютого, вона виступить на саміті Україна-ЄС. Про свій приїзд посадовиця повідомила у Twitter.

Це четвертий візит фон дер Ляєн у Київ після вторгнення Росії в Україну. Зустріла її віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

"Приємно повернутися до Києва. Цього разу з моєю командою комісарів. Ми тут разом, щоб показати, що ЄС стоїть поруч з Україною як ніколи, і для подальшого поглиблення нашої підтримки та співпраці", — написала чиновниця.

Представники Європейського Союзу прибула у Київ
Урсула фон дер Ляєн прибула в Київ, 2 лютого 2023 року. Фото: Twitter \ Ursula von der Leyen

Також прибув до Києва і високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

"Допомога ЄС сягнула 50 мільярдів євро з початку війни Росії. Європа була об’єднана з Україною з першого дня. І все одно буде стояти з вами, щоб перемагати та відбудовуватися", — написав посадовець у своєму Twitter.

Лідери Європейського Союзу прибули до Києва
Жозеп Боррель прибув до Києва, 2 лютого 2023 рік. Фото: Ольга Стефанішина / Twitter

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Twitter повідомив, що обговорив з Жозепом Боррелем 10-й пакет санкцій, військову та іншу допомогу Україні.

"Вдячний ЄС за рішення розпочати програму розмінування на 25 мільйонів євро як важливу частину відновлення України", — написав Шмигаль.

Своєю чергою європейський чиновник заявив, що Місія військової допомоги ЄС навчить додатково 15 000 українських солдатів, довівши загальну кількість навченого персоналу EUMAM до 30 000 осіб.

Лідери Європейського Союзу прибули до Києва
Денис Шмигаль та Жозеп Боррель в Києві, 2 лютого 2023 рік. Фото: Денис Шмигаль / Twitter

Президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram повідомив про початок двох дуже важливих євроінтеграційних тижнів в Україні.

"Це час, коли наші спільні домовленості та рішення тут, у Києві, означатимуть зміцнення всієї Європи", — додав Гарант.

Лідери Європейського Союзу прибули до Києва
Урсула фон дер Ляєн та Володимир Зеленський. AФото: Twitter \ Володимир Зеленський

Що відомо про саміт Україна - ЄС

На початку січня за результатами переговорів президента Володимира Зеленського та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн в Офісі президента повідомили, що 24-й саміт Україна — ЄС запланований на 3 лютого. Попередній 23-й саміт Україна — ЄС відбувся 12 жовтня 2021 року у Києві.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що від саміту Україна-ЄС, який пройде в Києві 3 лютого, уряд очікує проміжної позитивної оцінки євроінтеграційних зусиль України.

Читайте також

Україна хоче вступити в ЄС за два роки — Шмигаль

Вибір редакції

На початок