"Винний лише кривдник". Омбудсмен відреагував на "п'яні вечірки" у Києві

"Винний лише кривдник". Омбудсмен відреагував на "п'яні вечірки" у Києві

"Винний лише кривдник". Омбудсмен відреагував на "п'яні вечірки" у Києві
Фото: Національна поліція України

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до поліції та генпрокуратури із закликом притягнути до кримінальної відповідальності тих, хто проводив у Києві п’яні вечірки. Про це посадовець повідомив у своєму Telegram.

"Обурений шокуючим контентом у соціальних мережах, коли група молодиків запрошувала дівчат на вечірки, схиляла їх до вживання алкогольних напоїв та, можливо, психотропних речовин, доводила до непритомного стану, а потім вчиняла акти сексуального характеру.", — написав Лубінець.

Посадовець занепокоєний тим, що такий контент має попит та схваленням в суспільстві. Деякі коментатори висловлюються, що винуватими у цій ситуації є самі постраждалі.

"Винуватим у такому злочині є виключно кривдник. Постраждала особа не може бути винуватою і не повинна почувати себе такою", — заявляє омбудсмен.

Водночас Уповноважений Верховної Ради з прав людини наголосив, що будь-які насильницькі дії сексуального характеру заборонені національним та міжнародним законодавством, зокрема, Конвенцією Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція). В Україні такий закон набрав чинності 1 листопада 2022 року.

Що відомо

Поліцейські 1 лютого розпочали кримінальне провадження після того, як в інтернеті оприлюднили фото і відео "п'яних" вечірок. На них молоді люди вживають алкоголь, кривдять та принижують дівчат. Зараз у помешканнях хлопців у Києві проводять обшуки.

Як йдеться в дописі, поліцейські вже з'ясували особи підозрюваних і місця їхнього перебування. Оперативники карного розшуку та міграційної поліції разом зі слідчими проводять обшуки за адресами проживання та в орендованих квартирах у Києві та ще одному регіоні держави.

Як повідомили Суспільному у поліції, ще шістьом підозрюваним вручили повістки до військкомату.

Читайте також

Залякували підприємців: у Києві викрили злочинну групу під виглядом добробатів

На початок