Продуктові набори, одяг та засоби гігієни. Де херсонці можуть отримати гуманітарну допомогу

Продуктові набори, одяг та засоби гігієни. Де херсонці можуть отримати гуманітарну допомогу

Ексклюзивно
Продуктові набори, одяг та засоби гігієни. Де херсонці можуть отримати гуманітарну допомогу
Херсон. Жителька міста отримала продуктовий набір з центру гуманітарної допомоги, 1 лютого 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонці можуть отримати крупи, макарони, консерви, засоби гігієни та одяг у центрах гуманітарної допомоги. Де їх знайти в місті та чи всі можуть отримати допомогу з’ясовували кореспонденти Суспільного.

Пані Алла — пенсіонерка, живе у Таврійському мікрорайоні. Каже, в будинку лишились лише літні люди. Допомоги потребують не лише продуктами, в першу чергу необхідні – миючі засоби та теплі ковдри, адже хоча опалення в будинку є, в деяких квартирах —прохолодно. Допомоги просили кілька разів, говорить жінка, але поки так і не отримали.

"Я ходила на Маяковського, 18 і дзвонила три рази на гарячу лінію, і дзвонила у Червоний хрест, але його розбили якраз. Сказали йти на Суворова, а там розбито, не можу туди піти", — розповіла Алла Симоненко.

Разом з сусідами за допомогою ходили до організацій у своєму районі. Там отримували дещо з продуктів.

"Вівсянка, пшенична крупа, пів кіло цукру можуть дати, пшоно. Як виживати? Обстріли, ходити нікуди не можна, пенсія маленька дуже", — каже Алла Губа.

Продуктові набори та одяг. Де херсонці можуть отримати гуманітарну допомогу
Херсон. Люди в черзі записуються, щоб отримати гуманітарну допомогу, 1 лютого 2023 року Фото: Суспільне Херсон

В один з пунктів роздачі гуманітарної допомоги у Суворовському районі міста прийшов Леонід Колєсніков і вже отримав продуктовий набір. Каже, проходив мимо і побачив, що почали видавати допомогу.

Продуктові набори роздають з 10 до 14-ої, говорить відповідальна за гуманітарний центр Ірина Костинюк. Великий продуктовий набір видається один раз на місяць. Жінка показує як його збирають. Продукти розкладають у сумки — п'ять кіло борошно, 500 гр вівсянки, два кг макарон, літр олії, сіль, цукор, банка фасолі, і вісім м’ясних консервів.

"На сьогоднішній день продуктових наборів надали близько двох з половиною тисяч. Вже і заїхало зараз ще півтори тисячі, формуємо і будемо видавати" — розповіла відповідальна за гуманітарний центр Ірина Костинюк.

Продуктові набори та засоби гігієни роздають ще в одному центрі. Він теж належить до Суворовського району. Центр відкрився 16 листопада. Тут працює майже 15 людей, це вчителі. Їм допомагають чоловіки та діти. Щодня роздають 200-250 наборів, розповідає відповідальна за роботу центра Тетяна Надточій.

"Кожного дня херсонці приходять до центру гуманітарної допомоги й можуть отримати продуктовий набір або засоби гігієни, заявки для цього не подаються, подаються тільки заявки від ОСББ, які приносять списки, ми їх проводимо через комп’ютерну програму, дивимось отримували люди допомогу чи ні. Потім ОСББ приїжджає та отримують цю допомогу", — каже Тетяна Надточій.

Продуктові набори та одяг. Де херсонці можуть отримати гуманітарну допомогу
Херсон. Коробки з гуманітарною допомогою для жителів міста, 1 лютого 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Також у центрі можна вибрати собі речі. Пані Світлана Кобельчук тут не вперше, сьогодні приміряє куртку. Говорить, на онуку теж брала і собі пальто, а ще курточку хоче, тож і на себе попросила.

Вперше у центрі Валерія Малахова. Тут отримала продуктовий набір — консерви, олію, макарони, борошно. Таких гуманітарних центрів у місті 20, говорить заступник начальниці Херсонської міської військової адміністрації Антон Єфанов. Розміщували їх так, щоб охопити всі райони. Окрім того, гуманітарну допомогу херсонцям надають громадські організації та волонтери. Основні вантажі надходять від міжнародних донорів - фондів ООН, допомагають також великі підприємства, громадські організації та пересічні українці. Везуть не лише продукти й засоби гігієни, а й генератори, ліхтарі, постільну білизну, побутові речі.

"Наприклад хлопці з Рівного постійно приїжджають привозять дрова, вчора дві фури для Антонівки та Садового, сьогодні до Наддніпрянського", — говорить Антон Єфанов.

Продуктові набори та одяг. Де херсонці можуть отримати гуманітарну допомогу
Херсон. Продуктовий набор гуманітарної допомоги для жителів міста, 1 лютого 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Деякі проблеми, за словами Єфанова, виникають, а звідси — й затримки. По-перше, не вистачає робочих рук, тому постійно запрошують волонтерів, які б розносили допомогу. Також складнощі з транспортом, а відтак доставленням по місту. Міжнародні донори нині планують змінити підхід до надання допомоги та надавати її адресно, через відповідні ваучери.

"Людина реєструється безпосередньо між людиною і донором заключається угода і він отримує необхідну суму на місяць на цю групу товарів і зі своєю карткою може піти та купити що йому необхідно на даний час", — каже Антон Єфанов.

Що відомо

  • Протягом доби 31 січня російські війська з артилерії, РСЗВ та мінометів 42 рази обстріляли територію Херсонщини, загинула людина.
  • Поблизу Музиківки на Херсонщині 31 січня на міні підірвався чоловік. Херсонська обласна прокуратура розпочала розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

Читайте також

"Це імітація активності". Гуменюк про діяльність російських ДРГ в гирлі Дніпра поблизу Херсона

Пошкоджені будівля та обладнання. Як працює херсонська дитяча лікарня під обстрілами

343 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок