Генератори стоять упритул до стін і не захищені від вологи. Це два найбільш розповсюджені порушення, які фіксують рятувальники у Чернігові. Вони оглянули аптеки та магазини міста, де користуються генераторами під час відключень електроенергії й дали поради, як це робити безпечно.
Зі слів інспекторки головного управління ДСНС Валерії Аніч, коли в генераторі закінчується пальне, його обов'язково потрібно вимкнути, дати час охолонути та лише згодом заправити.

"Генератор потрібно захистити від вологи й потрібно накрити його негорючим матеріалом, також перш, ніж включити генератор, треба перевірити справність електропроводки. Біля генератора не можна розміщувати паливно-мастильні матеріали, тому що вони можуть спалахнути. Також генератори повинні заправлятися тільки тоді, коли вони вимкнені".

В одній з аптек Чернігова інспектори помітили порушення – генератор розташований занадто близько до будівлі. Прилад має бути на відстані шести метрів, працівнику аптеки зробили зауваження.

"Використовувати генератор можна тільки на відкритому повітрі, відстань розташування від будівлі має бути від 6 метрів. У вас стоїть біля стінки, а тому треба відсунути його трішки далі. Генератор так само має бути захищений від вологи, його треба накрити якимось не горючим матеріалом".

У зв’язку з плановими та аварійними графіками відключень такі рейди рятувальники проводять кілька разів на тиждень.
Читайте також
"Чернігівобленерго" отримало 7 тонн обладнання для відновлення електропостачання
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.