Нетаньягу готовий стати посередником у переговорах між Україною та РФ

Нетаньягу готовий стати посередником у переговорах між Україною та РФ

Нетаньягу готовий стати посередником у переговорах між Україною та РФ
Біньямін Нетаньягу. Фото: AP

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу готовий стати посередником у переговорах між Україною та РФ. Про це він заявив в інтерв'ю CNN.

За словами Нетаньягу, він "не нав'язує свою кандидатуру", але розгляне пропозицію, якщо вона надійде з Москви, Києва чи Вашингтона.

Нетаньягу розповів, що він уже отримував таку пропозицію невдовзі після початку війни. Тоді він відмовився, оскільки не мав офіційного статусу та був просто опозиційним політиком.

Що відомо про Нетаньягу

У 2019 році Нетаньягу, який очолював уряд, звинуватили у хабарництві, шахрайстві та у зловживанні довірою. Обвинувачення він відкинув, але втратив посаду прем’єра.

Генеральний прокурор країни Авіхай Мандельбліт висунув обвинувачення Нетаньягу за трьома різними справами: "справа 1000", "справа 2000" і "справа 4000". Його, зокрема, звинувачують у тому, що він упродовж років отримував коштовні подарунки, в тому числі від голлівудського продюсера Арнона Мілчена й австралійського мільярдера Джеймса Пакера.

Лідер опозиції довгий час утримувався від будь-яких заяв щодо України й поведінки Росії. Проте згодом заявив, що готовий переглянути політику уряду щодо надання Україні зброї. Про це він сказав у інтерв’ю Fox News Sunday.

1 листопада в Ізраїлі відбулися п’яті парламентські вибори за останні три з половиною роки. З 2019-го в країні не припиняється період політичної нестабільності: після того, як тодішнього прем’єра Беньяміна Нетаньягу звинуватили у хабарництві, шахрайстві та зловживанні владою, прем’єрське крісло переходило до Нафталі Беннета та Яїра Лапіда — нинішнього глави уряду.

В Ізраїлі прем'єр-міністром стає не очільник партії, яка отримала найбільшу кількість місць у парламенті, а той, хто може сформувати коаліцію (мінімум 61 депутат зі 120).

Читайте також

Атаку на військові обʼєкти Ірану, ймовірно, здійснив Ізраїль — WSJ

Ізраїль передасть Україні системи розумного сповіщення про дрони та ракети

На початок