Ізраїль передасть Україні системи розумного сповіщення про дрони та ракети

Ізраїль передасть Україні системи розумного сповіщення про дрони та ракети

Ізраїль передасть Україні системи розумного сповіщення про дрони та ракети
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, фото: AP

Технологія сповіщення про повітряні атаки офіційно передається ізраїльською стороною, уряд країни взяв це питання в роботу і більш детальна інформація буде відома за кілька тижнів, заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

Євген Корнійчук додав, що питання перегляду та збільшення військової допомоги Україні на сьогодні Ізраїлем ще остаточно не вирішено. Він розповів, що 30 грудня відбулась телефонна розмова Беньяміна Нетаньягу з Володимиром Зеленським у якій Нетаньяху просив Зеленського щодо голосування України за критичну для Ізраїлю резолюцію пов'язану з кримінальним судом ООН.

"Ця розмова на жаль ніяких проривів не визначила. Але наш президент довів позицію уряду щодо української формули миру, і попросив підтримки Нетаньягу з цього приводу. Наголосив на більш тісній військово-технічній співпраці, подякував за гуманітарну підтримку. У Нетаньяху було прохання пов'язане з голосуванням у ООН, щодо критичної для Ізраїлю резолюції пов'язаної з кримінальним судом ООН. До цієї конвенції Ізраїль не приєднувався але його намагаються притягнути до відповідальності саме у цій юрисдикції. В результаті розмови обидві сторони залишилися не дуже задоволені, оскільки українська сторона не почула нічого конкретного. Але Україна в ООН не проголосувала, що влаштовувало ізраїльську сторону і залишило двері відкритими для подальших консультацій", — розповів посол.

Він додав, що наразі іде робота з передачі ізраїльських технологій пов'язаних із розумним оповіщенням щодо ракет і дронів: "Ця технологія офіційно передається ізраїльською стороною, і думаю за певний час ми отримаємо її повністю. Для того щоб саме по іранських дронах була конкретика нам потрібно ще декілька тижнів. Уряд тільки приступив. Їм потрібно приймати рішення зважуючи на позицію США, як основного стратегічного партнера, на інтереси суспільства".

Війна: усі останні новини
На початок