Мешканці Одещини мітингували під стінами ОДА проти нового плану територій громад

Мешканці Одещини мітингували під стінами ОДА проти нового плану територій громад

Мешканці Одещини мітингували під стінами ОДА проти нового плану територій громад
UA: Одеса

Під стінами обласної державної адміністрації пройшов мітинг жителів регіону, які не згодні з планом Одещини, який Кабінет міністрів України затвердив 27 травня.

За словами учасниці акції Людмили Моруги, люди прийшли до держадміністрації, щоб подати відповідний документ для перегляду Кабінетом міністрів України рішення відносно села Сичавка.

"Ми проголосували, свого часу, за приєднання до Візирської громади, але Кабмін вирішив нас приєднати до Южненської громади. Ми проти", - пояснила жінка.

Роман Литвиненко, який також брав участь в акції розповів, що приєднання Сичавської громади до Візирської може позитивно вплинути на розвиток цієї частини області.

Приєднання ж до Южненської громади, на думку чоловіка, погубить всі перспективи й призведе до закриття Сичаківської школи, дитсадка й амбулаторії.

Голова Кирничанської сільради Микола Куртев розказав, що вчасно подав документи, аби створити окрему територіальну громаду, втім наразі їх долучають до Суворовської ОТГ.

"Ми звертались до голови обласної облдержадміністрації. Отримували ми рекомендаційні листи для міністерства регіонального розвитку. Згідно цих листів ми з’являлись на карті, потім нові листи нас скасовували. На жаль, до сьогодні наша облдержадміністрація так і не визначилась зі своєю думкою, тому ми й проводимо цю акцію", - розповів Микола Куртев.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций у відповідь учасникам акції зазначив, що в них було достатньо часу на самостійне прийняття рішення. Наразі план Кабміну є остаточним й голова ОДА порадив оскаржувати його через суд.

Люди виразили свій протест проти приєднання до Южненської громади
Люди виразили свій протест проти приєднання до Южненської громади. UA: Одеса

Нагадаємо, що новий план територіальних громад, зокрема поділ Болградського району, викликав міжнародний скандал.

20 травня парламент Болгарії звернувся до України з вимогою не розділяти Болградський район Одеської області згідно із запланованою адміністративно-територіальною реформою. Децентралізація передбачала поділ району на п'ять ОТГ.

У відповідь на це Міністерство закордонних справ України висловило протест та назвало вимогу болгарського парламенту "маніпулятивною".

21 травня голови громад Болградського району виступили з публічним зверненням та засудили намагання болгарського парламенту втрутитись у внутрішні справи України та завадити адміністративній реформі. Вони назвали заяви Болгарії спекуляцією та наголосили, що поділ району був погоджений на всіх рівнях.

На початок