Пересадка серця і нирок — як працює трансплантологія у Сумах

Пересадка серця і нирок — як працює трансплантологія у Сумах

У Сумах виконали першу пересадку серця. Фахівці Інституту серця, на чолі з директором Борисом Тодуровим, цими вихідними приїздили до центральної міської лікарні, де і провели операцію.

Команда фахівців Інституту прибула до Сум разом із пацієнткою, якій вони пересадили серце. "Ми не могли забрати серце, ішемічний час був дуже великий. Тому ми привезли свого реципієнта і зробили першу трансплантацію в місті Суми. Мої вітання всім сумчанам і нашим колегам", - розповів директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров.

Донором стала пацієнтка лікарні, яку минулої п’ятниці привезли з інсультом. "Потрапила вона ургентно в екстреному порядку з великим крововиливом, який був несумісний з життям. Донорці було 44 роки. Були всі обстеження пророблені, зроблено УЗІ усіх органів. Нирки підходили для пересадки, для трансплантації, й серце також", - розповів трансплант-координатор Денис Устименко.

Операція тривала близько 5 годин. Свою пацієнтку фахівці Інститут забрали на відновлення до Києва. Окрім серця сумчанка стала донором двох нирок, які пересадили вже у столиці. У центральній міській лікарні для роботи з трансплантацією органів створили консиліум лікарів, які виконують усі необхідні процедури, згідно з законодавством.

Пересадка серця і нирок — як працює трансплантологія у Сумах
Фото з Facebook Бориса Тодурова

Одна з умов, говорить медична директорка Сумської міської центральної лікарні Світлана Крячко, встановлення діагнозу "смерть мозку". "Уже в цьому випадку ми повідомляємо родичів, які є у пацієнта, що людина вже померла і лікарі вже не можуть нічого зробити. До цього всі наші зусилля направлені на лікування людини, але в цьому випадку смерть мозку — це необоротний процес", - розповіла Світлана Крячко.

Окрім цього, аби людина стала донором необхідна згода рідних людей. "Згоду підписує хтось один, але він має право повністю спілкуватися з усіма своїми кровними родичами. Це дуже важкий, тяжкий крок для людини, для дитини, тому що кожен із нас розуміє, ну як я можу віддати щось своєї матері, батька, але дитина прогресивна. Вона розуміє, що одне життя може врятувати ще трьох", - говорить невропатолог Олександр Школьний.

Найбільше категорія пацієнтів, які можуть стати донорами – це хворі з інсультами. Завідувачка інсультного відділення Олена Кучерявенко, має стаж роботи понад 20 років. Розповідає — це захворювання має високу смертність. "Якщо мозок дуже вражений інсультом – геморагічний інсульт, територіальний інсульт, коли хворих привозять у комі, ми не можемо врятувати життя, але робимо все можливе для цього. Зараз у нас з’явилась можливість і шанс дати друге життя людині, якщо вона буде донором і передасть частку себе іншим людям", - розповіла Олена Кучерявенко.

Пересадка серця і нирок — як працює трансплантологія у Сумах
Лікарі Сумської центральної лікарні. Фото: Суспільне Суми

Впроваджувати трансплантологію у закладі, за словами директорки лікарні Валентини Домінас, почали два роки тому. Нині мають команду та впорядковану документацію. "На підготовку у нас пішло півтора року. Серйозним кроком, у вересні минулого року, у нас в лікарні було проведено забір органів від померлої людини. Це були дві нирки", - сказала директорка лікарні.

Заклад має договір з Інститутом серця. На сьогодні, за словами Валентини Домінас, на базі лікарні відібрали у донорів вісім нирок. Наступним етапом має стати забір печінки.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок