Держава фінансуватиме громадські об'єднання, що надаватимуть соцпослуги людям із інвалідністю

Держава фінансуватиме громадські об'єднання, що надаватимуть соцпослуги людям із інвалідністю

Держава фінансуватиме громадські об'єднання, що надають соцпослуги людям із інвалідністю
Фото: Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги людям з інвалідністю. Про це інформує пресслужба Міністерства соціальної політики з посиланням на ухвалену урядом 27 січня відповідну постанову “Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю”.

Йдеться про те, щоб створити можливість спрямувати кошти державного бюджету на підтримку громадських об’єднань, забезпечити прозорий механізм використання коштів і якісно покращити надання соціальних послуг особам з інвалідністю, наголошують в уряді.

Постанова встановлює вимоги та визначає критерії участі громадських об’єднань людей із інвалідністю у конкурсі для визначення проектів, на реалізацію яких надається фінансова підтримка. Організатором конкурсу визначається Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.

Одержувачем бюджетних коштів може бути громадське об’єднання, яке надає людям із інвалідністю соціальні послуги, що відповідають затвердженим державним стандартам соціальних послуг. При цьому громадське об’єднання може надавати одну або декілька послуг одночасно.

“Повномасштабна війна поставила перед нами надзвичайні виклики, в тому числі, економічні. Ми змушені практично усі видатки спрямовувати на оборону. На всі інші напрями маємо дуже економно підходити до витрат, оскільки вони здійснюються, в основному, за донорські кошти. Тому, Мінсоцполітики запроваджує зміни, які дозволять оптимально використовувати наявні ресурси”, — сказала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, це стосується і фінансування діяльності громадських організацій коштом держави.

“Щоб вони мали можливість і далі функціонувати, залучаючи державні кошти, цей ресурс має бути спрямований виключно на найнеобхідніші сьогодні потреби людей — соціальні послуги”, — додала Жолнович.

Ухвалення єдиного порядку використання коштів для надання фінансової підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю дозволить направляти бюджетні кошти на фінансову підтримку загальнодержавних проєктів, спрямованих на соціалізацію та інтеграцію осіб з інвалідністю, наголошують у відомстві.

Читайте також

РФ перекинула нові війська в Білорусь, в Україну вирушили понад 60 БМП Bradley. 342 день війни. Онлайн

Як українцям оформити довідку про інвалідність за кордоном. Пояснення МОЗ

Мери чотирьох європейських столиць відвідали Київський центр реабілітації дітей з інвалідністю

На початок