Франція та Австралія передадуть Україні кілька тисяч снарядів калібру 155 міліметрів спільного виробництва

Франція та Австралія передадуть Україні кілька тисяч снарядів калібру 155 міліметрів спільного виробництва

Франція та Австралія передадуть Україні кілька тисяч снарядів калібру 155 міліметрів спільного виробництва
Австралійська делегація (міністр оборони Річард Марзл та міністерка закордонних справ Пенні Вонг) у Парижі під час зустрічі з головою Міноборони Франції Себастьяном Лекорню та головою МЗС Катрін Колонною, 30 січня 2023 року, фото: AP

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню та голова оборонного відомства Австралії домовились надати Україні кілька тисяч снарядів калібру 155 міліметрів спільного виробництва.

Про це повідомляє французький телеканал BFMT.

"Це частина підтримки, яку Австралія та Франція надають Україні, щоб переконатися, що вона здатна втримати цей конфлікт і припинити його на своїх власних умовах", — прокоментував домовленість Марлс.

Він додав, що це "багатомільйонний проєкт у рамках нової співпраці між австралійською та французькою оборонною промисловістю".

Лекорню своєю чергою заявив, що ідея полягає в тому, щоб надати "значну допомогу", і щоб ці зусилля продовжувалися протягом довгого часу.

За його словами, перші поставки слід очікувати протягом першого кварталу 2023-го року. Деталі контракту міністр розкривати відмовився.

Використання Україною 155-міліметрових снарядів

155 мм — поширений калібр артилерії, стандарт НАТО. Зазвичай використовується в польових гарматах, гаубицях і гармат-гаубицях. Вважається, що такі снаряди досягають гарного компромісу між дальністю та руйнівною силою, а використання лише одного калібру спрощує логістику.

Станом на середину червня 2022 року Україна отримала від союзників шість різних видів артилерійських систем калібру 155 мм: M777, FH70, CAESAR, M109A3, AHS Krab та PzH 2000.

Сукупна кількість отриманих артилерійських установок уже перевищила 150 одиниць, а отриманих снарядів до них — на 10 % більше за запас "радянських" снарядів до 24 лютого 2022 року.

В серпні арсенал поповнив уже сьомий вид — словацькі колісні САУ Zuzuana 2. Станом на 24 серпня 2022 року одні лише Сполучені Штати передали Україні 806 тисяч снарядів цього калібру із запасів Армії США.

Читайте також

Франція та Італія закуплять і передадуть Україні 700 ракет для комплексу ППО SAMP-T

Франція розглядає можливість передачі винищувачів Україні, однак є умова — The Guardian

Естонія передала Україні всі свої 155 мм гаубиці — посол

На початок