У Дніпрі на Лівому березі бурять свердловини: чи всі вони обладнані колонками

У Дніпрі на Лівому березі бурять свердловини: чи всі вони обладнані колонками

У Дніпрі на Лівому березі бурять свердловини: чи всі вони обладнані колонками
Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У Дніпрі працює близько двох десятків колонок, де жителі міста можуть набрати воду в разі відключення. Про створення свердловин повідомили на сайті міськради після блекауту 23 листопада. У переліку – 51 адреса. Журналісти Суспільного перевірили, чи всі свердловини пробурені та, чи встановлені на них колонки.

У дворі будинку на вулиці Дарницька міськрада пробурила свердловину, говорить голова ОСББ Любов. Проте колонку на ній, аби можна було набрати воду, досі не встановили.

"Вже приходили мешканці інших будинків, запитували, коли ж у нас з’явиться ця водичка. Ну, сподіваємось, десь в кінці місяця, тому що приїжджали вже. Зараз морози – роботи припинилися на той період, коли йдуть морози, надіємось, що буде", – каже жінка.

У Дніпрі на Лівому березі бурять свердловини: чи всі вони обладнані колонками
Місця розташування свердловин на лівому березі Дніпра. Фото: Суспільне Дніпро

Нині, 30 січня, колонки за цією адресою усе ще немає. Всі свердловини мали пробурити на Лівому березі, втім, коли саме їх облаштують колонками, не повідомляли. На Байкальській, колонку вже встановили, проте з неї тече жовта вода.

"Ну, я не набирала. Є одна колонка, сказали, що там взагалі добра дуже вода і пити її можна", – каже мешканка прилеглого будинку Наталя.

На вулиці Богдана Хмельницького свердловина працює, вода в ній прозора, але голова ОСББ каже: усе ще чекають на результати досліджень, тож за питною водою ходять на іншу колонку.

"Ну, там пощастило людям – там артезіанська джерельна питна вода, вона абсолютно прозора, кришталева, красива вода і дуже смачна", – сказала голова правління ОСББ Олена Туренко.

Крім колонок на балансі міськради, у Дніпрі минулого року встановили ще тринадцять. Серед них дві з питною водою, інші технічні. Поруч з ними – таблички із QR-кодами, де можна ознайомитись із результатами досліджень води. За словами народного депутата Дмитра Кисилевського, колонки облаштували за пожертви меценатів, він виступив як організатор. Скільки витратили на це коштів, депутат не каже.

"Оскільки це кошти, які надали люди, я думаю, якщо в них буде бажання озвучити, скільки вони на це витратили, вони озвучать, якщо в них бажання не буде вони не озвучать. Тисяча гривень квадратний метр буріння і в районі двадцять-тридцять тисяч гривень коштує цей механізм для того, щоб качати", – сказав він.

За словами народного депутата, слідкувати за станом колонок мають голови ОСББ та жителі навколишніх будинків. Наразі вони не перебувають на балансі міста.

"Місто, якщо воно прийме його на баланс, воно матиме обов'язок, його обслуговувати, витрачати певні кошти, якісь документи оформлювати", – сказав депутат.

Ми звернулися до міської ради Дніпра, щоб дізнатися про стан свердловин та колонок, а також про те, коли їх повністю облаштують. На відповідь чекаємо.

Що відомо

Читайте також

У місті на Дніпропетровщині відкрили чотири "пункти незламності": що в них є

"Є генератор, теплові пушки, чай для обігріву". У Кривому Розі готуються до можливого блекауту

У Дніпрі облаштували новий "пункт незламності": де шукати

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок