Вдихання автомобільних парів змінює процеси у мозку людини — дослідження

Вдихання автомобільних парів змінює процеси у мозку людини — дослідження

Вдихання автомобільних парів змінює процеси у мозку людини — дослідження
Фото ілюстративне: Pexels

Вдихання автомобільних вихлопних газів може змінити зв’язки у мозку людини протягом двох годин. Таких висновків під час досліджень дійшли вчені з Університету Британської Колумбії (UBC) і Університету Вікторії, повідомляє ScienceAlert.

Результати грунтуються на рандомізованому дослідженні за участю 25 дорослих, які зазнали впливу автомобільного забруднення в лабораторних умовах. Учасники також піддавалися впливу чистого відфільтрованого повітря.

Сканування мозку проводилося до і після кожного сценарію. Після того, як учасники потрапили під вплив забрудненого повітря, їхній мозок продемонстрував зниження зв’язку в мережі стандартного режиму (DMN), набір взаємопов’язаних областей мозку, які найбільш активні, коли ми беремо участь у внутрішніх думках, таких як самоспостереження та запам’ятовування.

"Необхідні додаткові дослідження, щоб повністю зрозуміти функціональний вплив цих змін. Цілком можливо, що вони можуть погіршити мислення або здатність працювати. Я був стурбований, коли спостерігав, як вихлопні гази від автівки переривають ці самі мережі", — каже нейропсихолог Джоді Гаврилюк з університету Вікторії.

В той же час науковці зазначили, що зміни у мозку, які спостерігалися в дослідженні, були тимчасовими і поверталися до норми, коли чисте повітря проходило через легені. Тим не менш, результати добре показали, як забруднене повітря може шкідливо впливати на мозок.

Що відомо про попередні дослідження впливу брудного повітря на мозок

Попередні дослідження, які були проведені науковцями виявляли зміну зв’язку мозку зі зниженням робочої пам'яті та продуктивності.

У 2020 році маркери, пов’язані з хворобою Альцгеймера були виявлені в мозку молодих людей, дітей і навіть немовлят, які жили в Мехіко – міському центрі, в якому спостерігається надзвичайний рівень забрудненого повітря. Ще одне дослідження в Мехіко також виявило можливі тригери шкоди через брудний кисень - металеві наночастинки забрудненого повітря в мозку багатьох місцевих жителів.

На початок