Невдалий похід у кафе: зросла кількість госпіталізованих із кишковою інфекцією

Невдалий похід у кафе: зросла кількість госпіталізованих із кишковою інфекцією

Невдалий похід у кафе: зросла кількість госпіталізованих із кишковою інфекцією
Фото ілюстративне: pexels

У Києві вже шестеро людей звернулися до лікарів з підозрою на харчове отруєння після відвідин закладу громадського харчування. Про це повідомляє у Facebook Київський міський центр контролю та профілактики хвороб.

За даними відомства, усі шестеро потерпілих – дорослі, які звернулися за допомогою медиків із симптомами гострого ентероколіту. Четверо з них госпіталізовані до однієї зі столичних лікарень, двоє лікуються амбулаторно.

Усі пацієнти із 23 по 25 січня відвідували кафе у Шевченківському районі, де їли приготовані там страви. Спалах кишкової інфекції могли викликати курячі яйця, які пройшли недостатню термічну обробку. У трьох госпіталізованих лабораторний аналіз підтвердив наявність в організмі бактерій групи Salmonella enteritidis. Дослідження інших відібраних зразків ще не завершено.

27 січня фахівці Центру і спеціалісти Держпродспоживслужби Києва почали епідрозслідування цього випадку: відібрали проби їжі і води з кафе, обстежили працівників закладу. Епідрозслідування триває.

Що відомо про випадки отруєння у закладах громадського харчування

27 січня з'явилось повідомлення про те, що гостру кишкову інфекцію діагностували у чотирьох людей після відвідування одного із закладів громадського харчування. Трьох із них госпіталізували.

17 червня минулого року у Києві зафіксували масове отруєння шаурмою. Було діагностовано 17 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію. Зазначається, що напередодні всі постраждалі придбали шаурму у павільйоні на проспекті Бажана у Києві. Після цього випадку ятку з продажу шаурми зачинили.

Станом на 20 червня у Києві зареєстровано 20 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію. Зокрема, в однієї людини лабораторно підтверджено сальмонельоз. Усі пацієнти отруїлися шаурмою.

До групи гострих кишкових інфекцій відносяться дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, паратифи та інші кишкові інфекції викликані патогенними та умовно-патогенними мікроорганізмами та вірусами. Основними клінічними проявами цих захворювань є підвищення температури тіла, нудота, блювота, діарея, загальна слабкість.

Читайте також

Коронавірус у Києві: у якому районі найбільше хворіють

На початок