Пожежі на Кінбурнській косі знищили оселища рідкісних гніздових птахів

Пожежі на Кінбурнській косі знищили оселища рідкісних гніздових птахів

Пожежі на Кінбурнській косі знищили оселища рідкісних гніздових птахів
Птахи на Кінбурнській косі. Ілюстративне фото: УНІАН

На території Кінбурнської коси, де сталися пожежі, знищено оселища приблизно 100 видів птахів. Більшість з них гніздові. Основними причинами науковці вважають перебіг бойових дій, який чинить шкоду флорі та фауні коси.

Про це повідомляють орнітологи Національного природного парку "Білобережжя Святослава" та регіонального ландшафтного парку "Кінбурнська коса".

За результатами дослідження поширення пожеж, науковці припускають, що були знищені гнізда та молодняк водно-болотних, степових та деревно-чагарникових видів. Також птахи постраждали від вибухів, світлових спалахів, проїзду важкої техніки внаслідок бойових дій.

Через перебування на Кінбурнській косі російських військових факти загибелі птахів зафіксувати неможливо.

"Достовірно відомо лише про факт пошкодження гнізда орлана-білохвоста у Василівському лісництві", — повідомляють науковці.

До видів птахів, що з високою ймовірністю постраждали унаслідок військових дій, можна віднести такі види, занесені до Червоної книги України: орлан-білохвіст, пухівка, нерозень, кулик-довгоніг, чоботар, кулик-сорока, морський пісочник, малий крячок та інші.

"Військові дії безперечно розігнали колонії птахів, в тому числі, що були розміщені на штучних островах та острівцях, які періодично створювались та підтримувались працівниками природно-заповідних установ", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Від початку повномасштабного вторгнення в Україну російські війська завдали збитків природному середовищу Миколаївської області на суму понад 66 млрд грн. Збитки підраховані станом на 1 січня 2023 року.
  • В Очакові у грудні 2022 року відбулося перше засідання учасників проєкту "Кінбурн Екохаб". Мета проєкту — розробити конкретні заходи з відновлення екологічної системи Кінбурнської коси, територія якої тимчасово перебуває в окупації російськими військами.
  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і більше ніж 4700 видів тварин.
  • В середині квітня 2022 року на півострові почалися пожежі. Станом на жовтень, через дії росіян на Кінбурнському півострові вигоріло вже понад 10 тисяч гектарів. Йдеться про ліси, степові ділянки, очерети тощо. Близько половини наявних природних ділянок на території миколаївської частини коси знищені, повідомив голова Миколаївської філії Національного екологічного центру України Олег Деркач.

Читайте також

Президент Зеленський відвідав Миколаївщину

Захурделило. Через погодні умови на Миколаївщині серед поля застряг автомобіль

ДТП на Миколаївщині. Внаслідок зіткнення травмувалися водій автомобіля та двоє пасажирів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок