Тридцять один мільйон гривень на оборону: як розподілили бюджет Вінниччини 2023

Тридцять один мільйон гривень на оборону: як розподілили бюджет Вінниччини 2023

Тридцять один мільйон гривень на оборону: як розподілили бюджет Вінниччини 2023
Бюджет Вінниччини 2023/ Суспільне Вінниця

Бюджет Вінницької області у 2023 році4 мільярди 226 мільйонів 485 тисяч гривень. Це на 386,5 мільйонів менше, ніж торік. Про це у відповіді на запит Суспільного повідомили у департаменті фінансів Вінницької ОВА.

Так, на утримання закладів соціальної сфери регіону передбачили 355 мільйонів гривень. На галузь освіти спрямують мільярд 257 мільйонів. Це майже на 3 мільйони менше, ніж торік. На оборону ж виділили 31 мільйон гривень. Що вдвічі більше, ніж у 2022.

Заклади культури обласного підпорядкування отримають понад 150 мільйонів. У порівнянні з минулим роком це менше на понад мільйон гривень. На 11 мільйонів збільшилося фінансування спортивної галузі області. Зокрема, на спорт з облбюджету виділили 147 мільйонів гривень.

На охорону здоров'я й реабілітацію передбачили понад 793,5 мільйони гривень. На обласний департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю — понад 8 мільйонів. 912 мільйонів виділили на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг.

Тридцять один мільйон гривень на оборону: як змінився бюджет Вінниччини у 2023
Фото: Суспільне Вінниця

За словами директора департаменту фінансів обласної військової адміністрації Миколи Копачевського, на Вінниччині є 70 місцевих бюджетів, зокрема, один обласний, шість районних і 63 бюджети територіальних громад.

"Разом це все складає бюджет області. Він був прийнятий 20 грудня 2022 року. 24 лютого внесло дуже великі корективи у мирне життя. Тому бюджет не міг не скоригуватися. Відмовилися від ряду програм, — говорить Микола Копачевський.

Основні колони бюджету податок із доходів фізичних осіб, який складає близько 65% місцевих бюджетів (це земля, податок на землю, оренда землі). І єдиний податок на підприємницьку діяльність, зокрема сільськогосподарський податок. Це також значно великі суми надходження до місцевих бюджетів. В обласному бюджеті два найбільших платежі: це податок з доходів фізичних осіб (близько 90%) і податок на прибуток від підприємств усіх форм власності (10 %)".

Тридцять один мільйон гривень на оборону: як змінився бюджет Вінниччини у 2023
Фото: Суспільне Вінниця
"Податок на доходи фізичних осіб на Вінниччині значно перевиконується"

Податки релокованих підприємств, як пояснює Ковачеський, також сплачуватимуться до місцевого бюджету.

"Загалом податок на доходи фізичних осіб у нас на Вінниччині значно перевиконується. Це пов'язано зі збільшенням виплат військовим і за рахунок того, що десь якась стабілізаційна форма знайшлася і підприємства все ж таки продовжують працювати. От на днях завершили цукроваріння, є переробка сільськогосподарської продукції, переробна галузь працює, сушка зерна тощо" .

"Попередні роки мали кредиторську заборгованість по енергоносіях"

"Загалом видаткова частина бюджету сформована так, щоб ми змогли забезпечити повністю фінансування заробітних плат із зростанням десь на 2,3% загального сукупного фонду облбюджету по зарплаті. Плюс фінансування в повному обсязі енергоносіїв. Це зараз дуже важливо, тому повинні проплачувати без заборгованості. До речі, ми попередні роки мали кредиторську заборгованість по енергоносіях на 1 січня. Цьогоріч не допустили кредиторки, розрахувалися вчасно і в повному обсязі, — говорить Микола Копачевський.

Заклали повне фінансування продуктів харчування, медикаментів для тих закладів, які фінансуються з облбюджету. А також на будинки пристарілих, на установи соціального захисту населення, для дітей, школи тощо".

"Маємо проблеми із бомбосховищами, будемо фінансувати їхню підготовку".

Щодо обласних програм, які діятимуть у поточному році, це програми підтримки правоохоронної діяльності та територіальної оборони.

"Також це проблеми цивільного захисту. Маємо проблеми із бомбосховищами, будемо фінансувати їхню підготовку. Також програми направлені на соціальний захист населення, створення резервів продуктів харчування, будівельних матеріалів. Підтримка деокупованих територій. Програми у галузі медицини. Будемо виділяти гроші на ремонтні роботи у кардіоцентрі", — пояснює Микола Копачевський.

Щодо капітального будівництва, то уряд затвердив програму спільно з Європейським інвестиційним банком.

"Очікуємо транш на відновлення України. Це буде стосуватися й 8-10 об'єктів по Вінницькій області", — каже Копачевський.

Читайте також

  • Захисника з Вінниччини нагородили орденом “За мужність” ІІ ступеня
  • Волонтери з Вінниччини відправили двотонний вантаж на Бахмутський напрямок
На початок