На Хмельниччині знизився рівень захворюваності на COVID

На Хмельниччині знизився рівень захворюваності на COVID

На Хмельниччині знизився рівень захворюваності на COVID
Фото: Суспільне Хмельницький

70 пацієнтів з діагнозом COVID-19 проходять лікування в лікарнях області. Про це Суспільному розповів директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Завроцький. За його словами, рівень захворюваності знизився порівняно з минулим роком. А для надання допомоги хворим область усім забезпечена.

У процедурному кабінеті однієї з амбулаторій сімейної медицини міста Хмельницького роблять експрес-тест на COVID пацієнту з Миколаєва.

"Періодично проходжу тести, тому що працюю з людьми, і повинен знати про своє здоров’я", — розповідає Олег з Миколаєва.

Житель Миколаєва чекає на результат тесту
Житель Миколаєва чекає на результат тесту. Фото: Суспільне Хмельницький

Згідно з інструкцією, каже сімейна медсестра Інна Притула, результат тесту з'явиться через десять хвилин.

"Через 10 хвилин перевіряємо результат тесту — негативний, з’являється одна рисочка. Пацієнт здоровий", — пояснює Інна Притула.

За словами сімейної лікарки амбулаторії сімейної медицини Оксани Уланівської, експрес-тестів у них вистачає.

"Людина звертається напряму до сімейного лікаря з ознаками застуди — підвищеною температурою, нежиттю чи скаргами на біль у горлі, їй проводять усі обстеження без винятку, в тому числі експрес-тест на COVID. Якщо він позитивний, то, відповідно, діагноз COVID підтверджується", — каже сімейна лікарка.

До Хмельницької інфекційної лікарні за останню добу, 25 січня, госпіталізовані четверо пацієнтів, розповідає завідувач приймального відділення медзакладу Володимир Леньга.

В закладах охорони здоров’я проходять лікування близько семи десяти хворих, з захворюванням на Ковід
В закладах охорони здоров’я проходять лікування близько семи десяти хворих, з захворюванням на Ковід. Фото: Суспільне Хмельницький

"Госпіталізовані четверо осіб з діагнозом COVID з міста Городок, Хмельницького району та міста Хмельницького. Стан середньої важкості. На сьогодні (26 січня - ред.) в лікарні на стаціонарному лікуванні з діагнозом COVID перебуває 26 пацієнтів, з них — семеро дітей. Є і переселенці, є місцеві з області, є хмельничани, різні вікові категорії", — говорить Володимир Леньга.

Рівень захворюваності на COVID в області наразі низький, каже директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Завроцький.

"В закладах охорони здоров’я області проходять лікування близько 70 хворих з захворюванням на COVID. При цьому в нас розгорнуто потужності на 406 ліжок в усіх цих закладах. А взагалі потужності області щодо надання допомоги хворим на COVID такі: на даний час ми можемо розгорнути одночасно 2947 ліжок. Порівняно з 2022 роком рівень захворюваності доволі низький. Дуже багато факторів, в тому числі особливості штаму, який на сьогодні циркулює, наразі це "Омікрон". Зараз в нас не зареєстровано випадків смерті від COVID-19", — розповідає Олександр Завроцький.

Читайте також

  • Правильний догляд за зубами — запорука гарної усмішки. Поради хмельницьких стоматологів
  • У Хмельницькому почали більше звертатися до офтальмологів. В чому причина

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок