Джонсон розповів, що Путін погрожував йому ракетним ударом перед вторгненням в Україну — BBC

Джонсон розповів, що Путін погрожував йому ракетним ударом перед вторгненням в Україну — BBC

Джонсон розповів, що Путін погрожував йому ракетним ударом перед вторгненням в Україну — BBC
Прем'єр-міністр Великої Британії у 2019-2022 роках, фото: AP

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розповів, що російський президент Володимир Путін погрожував йому ракетним ударом під час телефонної розмови у лютому напередодні вторгнення Росії до України.

Про це він сказав у документальному фільмі "Путін проти Заходу", пише ВВС.

Як розповів колишній прем’єр-міністр, Путін сказав йому, що це "займе лише хвилину". Джонсон сказав, що коментар був зроблений після того, як він попередив, що війна буде "цілковитою катастрофою" під час "дуже тривалої" розмови в лютому 2022 року.

Читайте також: "Україна заслуговує на всю можливу допомогу": Зеленський та Джонсон зустрілись зі студентами КНУ імені Шевченка

Джонсон попередив Путіна, що вторгнення в Україну призведе до санкцій Заходу та збільшення кількості військ НАТО на кордонах Росії.

"У якийсь момент він пригрозив мені і сказав: "Борис, я не хочу завдавати тобі болю, але з ракетою це займе всього хвилину", або щось у цьому дусі", — цитує Джонсон слова президента РФ.

BBC зазначає, що Джонсон також намагався стримати військові дії Росії, сказавши Путіну, що Україна не приєднається до НАТО "в осяжному майбутньому".

Неможливо знати точно, чи була погроза Путіна справжньою. Однак, зазначає ВВС, враховуючи попередні напади Росії на Британію — востаннє в Солсбері у 2018 році –Джонсон не мав би іншого вибору, як сприймати погрозу серйозно.

11 лютого, за дев'ять днів після цього, міністр оборони королівства Бен Воллес прилетів до Москви, щоб зустрітися зі своїм російським колегою Сергієм Шойгу. У фільмі повідомляється, що Воллес пішов із запевненнями, що Росія не вторгатиметься в Україну, але він зазначив, що обидві сторони знали, що це брехня.

Воллес описав це як "демонстрацію знущань або сили, яка полягає в тому, що я збираюся брехати вам, ви знаєте, що я брешу, і я знаю, що ви знаєте, що я брешу, і я все ще збираюся брехати вам".

"Я думаю, що це була спроба сказати: "Я сильний", — сказав міністр.

Він додав, що "досить жахлива, але пряма брехня" підтвердила його віру в те, що Росія розпочне війну в Україну. За словами Воллеса, наприкінці зустрічі генерал Валерій Герасимов, начальник генерального штабу Росії, сказав йому, що "ми ніколи більше не будемо принижуватися".

Менш за через два тижні, коли 24 лютого російські танки перетнули кордон, Джонсону посеред ночі зателефонував президент Володимир Зеленський.

"Зеленський дуже, дуже спокійний", — згадує британський експрем’єр. "Але, — каже він мені, — ти знаєш, вони атакують всюди".

Джонсон каже, що запропонував допомогти перевезти президента в безпечне місце.

"Він не погодився на цю пропозицію. Він героїчно залишився на місці", — додав Джонсон.

Читайте також

Військові РФ влучили у житловий будинок в Харкові, українські танкісти приїхали в Британію. 341 день війни. Онлайн

На початок