У Британії хочуть розглянути питання відповідальності Росії за Солсбері

У Британії хочуть розглянути питання відповідальності Росії за Солсбері

У Британії хочуть розглянути питання відповідальності Росії за Солсбері
AP

У Великій Британії суд може розглянути питання про відповідальність Росії за смерть британської підданої Дон Стерджесс внаслідок отруєння російським "Новачком". Про це повідомляє видання The Guardian.

Родичі загиблої Стерджесс звернулися з проханням про судове розслідуванні того, хто саме віддав наказ про отруєння Сергія і Юлії Скрипаль у Солсбері у 2018 році. Рідні померлої від отруєння оскаржили ухвалене раніше рішення коронера Девіда Рідлі про те, що розслідування буде обмежене безпосередньо діяльністю агентів, які, на думку слідства, влаштували замах на Скрипалів.

У Британії хочуть розглянути питання відповідальності Росії за отруєння у Солсбері
Британські слідчі шукають відбитки стопи загиблої в результаті отруєння Дон Стерджесс. AP

Слідство вважає, що Стерджесс і її знайомий Чарлі Роулі, який вижив, отруїлися після контакту з флаконом від парфумів, в якому містилася отрута "Новачок", через кілька місяців після отруєння Скрипалів.

Суд вважає, що існує суспільний запит на те, щоб розслідувати не тільки дії агентів, але і більш широкі обставини замаху, зокрема і можливу роль російської влади. Родичі Стерджесс прямо говорять про те, що агенти, які приїхали до Британії за паспортами на імена Олександра Петрова і Руслана Боширова – швидше за все, отримали наказ "зверху", і не виключають відповідальності за замах президента Росії Володимира Путіна.

Що відомо

  • Засудженого у Росії за шпигунство на користь Британії Сергія Скрипаля і його доньку Юлію в березні 2018 року знайшли з ознаками отруєння на лавці в парку у місті Солсбері, де в той момент жив колишній полковник ГРУ. За версією британської влади, Скрипаля отруїли нервово-паралітичним речовиною "Новачок", а замах організували російські спецслужби. Росія причетність до отруєння Скрипалів категорично заперечує.
  • Сергій і Юлія Скрипаль після отруєння вижили, але через кілька місяців після інциденту померла місцева мешканка Дон Стерджесс, яка використала отруту, яка знаходилася у флаконі з-під парфумів.
  • Слідство у Британії підозрює в отруєнні російських громадян, які приїхали в країну за паспортами на імена Боширова і Петрова. Bellingcat і їхні партнери по розслідуваннях стверджують, що за цими іменами ховаються офіцери ГРУ Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін. "Боширов" і "Петров" восени 2018 року давали інтерв’ю телеканалу RT, в якому заперечували причетність до замаху на Скрипалів. Відтоді вони не з’являлися на публіці.
  • Колишній полковник російського ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія, на яких у березні 2018 року був скоєний замах у британському Солсбері, переїхали у Нову Зеландію.

Вибір редакції

На початок