Не вмикати у приміщеннях, берегти від вологи: у ДСНС нагадали правила використання генераторів

Не вмикати у приміщеннях, берегти від вологи: у ДСНС нагадали правила використання генераторів

Не вмикати у приміщеннях, берегти від вологи: у ДСНС нагадали правила використання генераторів
Генератор на одній із вулиць Києва, 3 січня 2023 р. Фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

При використанні електрогенераторів слід суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, а також в жодному разі не допускати потрапляння на них вологи, не накривати плівкою, а також надавати перевагу сертифікованим приладам.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив начальник відділу організації профілактичної роботи Вишгородського районного управління Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Київській області Іван Рибець.

"Правила доволі часто порушують в наш час. Але обізнаність населення стала більшою. Випадки виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж внаслідок використання генераторів тримається на тому рівні, який був місяць тому. Наприклад, по Вишгородському району — внаслідок використання генераторів 5 пожеж протягом грудня-січня. В основному вони виникли в житловому секторі", — розповів посадовець.

За його словами, ДСНС проводить масову роз’яснювальну роботу щодо правильного використання генераторів. Зокрема, рятувальники закликають купувати лише сертифіковану продукцію.

"Основною проблематикою є те, що використовуються генератори, які не мають сертифікатів і які були закуплені в неліцензованих виробників. Вони не мають інструкції, були куплені "з рук". ДСНС в жодному разі не рекомендує так робити. Якщо ви хочете купити генератор, його потрібно купити у того, хто має сертифікат на нього та відповідну ліцензію. Це зможе вберегти від виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж", — підкреслив чиновник.

Серед інших правил, яких слід суворо дотримуватися, — в жодному разі не використовувати генератори в приміщеннях, а також захищати від вологи додав Рибець.

"Вони повинні знаходитися зовні. На відстані не менше 6 метрів від дверей та вікон, не менш 1 метра від глухих стін. Потрібно їх захищати від опадів. Тому що внаслідок потрапляння на них вологи - снігу або дощу - вони можуть або зайнятись, або, якщо до них доторкнутися, вдарити струмом", — зазначив він.

Окрім того, генератори в жодному разі не потрібно накривати плівкою або поліетиленовими пакетами.

"Краще їх розміщувати під навісами або робити для них навіси. Повинно бути провітрювання — або сіткою огородити, або робити певні отвори, щоб чадний газ, який виробляється генератором, виходив назовні і не накопичувався в цих закритих приміщеннях. Плівку не треба використовувати, бо під час перегрівання може відбуватися її самозаймання, що може викликати небезпеку", — підсумував Іван Рибець.

Читайте також

800 отруєнь чадним газом за 2 місяці: у ДСНС нагадали правила користування генераторами

Як формуються графіки відключень електрики: пояснює експерт

На початок