Міноборони уклало 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА

Міноборони уклало 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА

Міноборони уклало 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА
Фото: Facebook/Порт Франківськ

Міністерство оборони протягом останнього часу уклало 16 державних контрактів із українськими виробниками безпілотних літальних апаратів.

Як повідомляє пресслужба міністерства, про це стало відомо під час спільної наради представників Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, вітчизняних розробників та виробників БПЛА.

"На зустрічі було відзначено, що оборонне відомство поглиблює співпрацю з українськими розробниками та виробниками БПЛА. Зокрема, протягом останнього часу укладено 16 державних контрактів з вітчизняними виробниками безпілотних літальних апаратів", — йдеться у повідомленні.

При цьому завдяки проведеній фахівцями Міноборони роботі, в Україні найпростіша у Європі процедура допуску БПЛА до експлуатації в армії, заявили в міністерстві.

"У результаті, після введення нової процедури допуску, яка раніше тривала півтора-два роки, а зараз займає лічені тижні, в період з листопада 2022 року по січень 2023 року Міністерством оборони України отримано від українських виробників 75 заявок на БПЛА різних типів. 13 із них уже отримали кодифікацію, затверджено технічні умови. Ще 3 типи БПЛА перебувають на стадії кодифікації", — зазначається в дописі.

Також у МО заявили, що у 2023 році планують збільшити закупівлі БПЛА для потреб Збройних сил.

"Враховуючи потреби і запити української армії, у 2023 році на цей сегмент має бути спрямовано близько 20 мільярдів гривень", — повідомили в міністерстві.

У грудні міністр оборони Олексій Резніков повідомляв, що протягом 30 днів до експлуатації у Збройних силах було допущено 7 зразків безпілотників українського виробництва, що стало можливим завдяки вдосконаленню законодавчої бази.

Читайте також

В Україну прибули аудитори військової допомоги зі США, уряд заборонив виїзд чиновників за кордон. 339 день війни. Онлайн

На початок