РНБО скасувала санкції проти Машзаводу в Чернівцях, указ ще має підписати президент

РНБО скасувала санкції проти Машзаводу в Чернівцях, указ ще має підписати президент

РНБО скасувала санкції проти Машзаводу в Чернівцях, указ ще має підписати президент

Рада нацбезпеки та оборони скасувала санкції проти Машзаводу в Чернівцях. Підприємство припинило договори з білоруськими та придністровськими компаніями, що було причиною накладених обмежень. Щоб з підприємства зняли санкції, указ ще має підписати президент.

Про це на брифінгу 28 січня повідомив начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк.

З середини жовтня підприємство "Машзавод" перебуває під санкціями через ведення господарської діяльності з підприємствами з Білорусі та невизнаного Придністров'я.

За словами Запаранюка, Машзавод припинив договори з забороненими компаніями й переорієнтував роботу на європейський ринок.

"Машзавод припинив дії, які стали підставою для застосування санкцій. Проте залишається під наглядом компетентних органів з метою недопущення порушень національних інтересів у майбутньому", — розповів Запаранюк.

Начальник ОВА звернувся до президента з проханням підтримати рішення РНБО і зняти з підприємства санкції.

Що відомо

  • В середині жовтня чернівецьке підприємство "Машзавод" потрапило до санкційного списку РНБО. Обмеження запровадили на 5 років. Зокрема, йдеться про повне припинення торговельних операцій. Підприємство звернулося до СБУ та РНБО з проханням зняти санкції.
  • Керівник заводу Віктор Сідляр Суспільному розповідав, що не погоджується з санкціями, бо "власниками підприємства є громадяни України і завод не пов'язаний з підсанкційними підприємствами".
  • Машзавод входить до переліку топ-10 підприємств, які у 2022 році сплатили найбільше податків в Чернівецькій області.
На початок