В ISW назвали напрямки можливого нового наступу РФ

В ISW назвали напрямки можливого нового наступу РФ

В ISW назвали напрямки можливого нового наступу РФ
Російські військові. Getty Images

Президент РФ Володимир Путін у найближчі шість місяців готується спробувати здійснити рішучу стратегічну дію, найімовірніше, в Луганській області або ж у районі Вугледара на Донеччині. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

В ISW нагадали, що інсайдери Кремля повідомили Bloomberg, що президент Росії Володимир Путін готує новий наступ, аби повернути ініціативу на полі бою, який може початися вже в лютому або березні 2023 року.

"Цей звіт узгоджується з поточною оцінкою та прогнозом ISW про те, що Кремль, ймовірно, готується здійснити рішучу стратегічну дію — швидше за все в Луганській області — протягом наступних шести місяців, спрямовану на відновлення ініціативи та припинення нинішньої низки операційних успіхів України", — йдеться у звіті.

Раніше ISW оцінював, що вирішальною стратегічною дією в Луганській області може бути або великий наступ, або російська оборонна операція для зупинки українського контрнаступу.

За словами аналітиків, недавні обмежені російські наземні атаки в Запорізькій області можуть мати на меті розпорошити українські сили і створити умови для наступу в Луганській області.

В ISW також зазначили, що РФ передислоковує частини 2-ї мотострілецької дивізії з Білорусі в Луганську область.

Ця подія свідчить про те, що запланований російський наступ, про який йдеться у матеріалі Bloomberg, найімовірніше, спрямований на Луганську область, хоча він також може відбутися у районі Вугледара на заході від Донецька", — йдеться у звіті.

На думку аналітиків, цей новий наступ навряд чи буде спрямований на північну Україну з Білорусі.

"Як і раніше немає ознак того, що російські війська формують ударні групи в Білорусі; Російські елементи в Білорусі здебільшого використовують білоруську інфраструктуру та навчальний потенціал для тренувальних ротацій", — зазначили в ISW.

Читайте також

В Україну прибули аудитори військової допомоги зі США, уряд заборонив виїзд чиновників за кордон. 339 день війни. Онлайн

Сили оборони відбили 12 атак на Донбасі та збили літак і вертоліт — Генштаб

На початок