Занурити Україну в блекаут росіянам не вдалося — Петро Черник

Занурити Україну в блекаут росіянам не вдалося — Петро Черник

Військовий експерт Петро Черник
Військовий експерт Петро Черник. Фото: АрміяINFORM

26 січня Росія запустила по Україні крилаті ракети типу “Кинджал” та “Калібр”, а також керовані авіаційні ракети Х-59 — загалом 55 пусків ракет. Повітряні Сили України знищили 47 з них. Чому деякі ракети важко збивати, з якою швидкістю вони летять та про успіхи українського ППО розповів Українському радіо військовий експерт Петро Черник.

Росія маскує свою військову авіацію

"Напередодні (26 січня — ред.) росіяни чи не вперше застосували тактику великого стратегічного маскування. На аеродромі в Енгельсі (місто у Саратовській області Росії, де базується стратегічна авіація РФ, задіяна у ракетних атаках по території України – ред.) не було помічено жодного руху. Літаки з'явилися над акваторією Каспійського моря", — розповів Петро Черник.

Їм треба було подолати величезний шлях із північних аеродромів, куди переміщена більша частина літаків в Енгельсі, каже експерт. "Те, що були запущені дрони "Shahed" перед ракетною атакою 26 січня, означає, що росіяни таким чином навчаються. Вони не досягнули стратегічної мети", — каже він.

"Кинджали"

Під час ракетного обстрілу Україну атакували двома ракетами гіперзвукового комплексу "Кинджал", каже Петро Черник:

"Це особливо небезпечна зброя. Застосована вперше у війні проти України. Ніхто з подібним ще не зустрічався. У нас немає комплексів, які можуть цю ракету перехопити".

За його словами, ці ракети летять зі швидкістю 4 км на секунду (до понад 12 000 км на годину - ред.), а ракета запущена на перехоплення має швидкість 1700 метрів на секунду. "Некоректно говорити, що "Кинджал", маючи більшу швидкість, перемагає. Бо ракету на перехоплення можна запустити раніше. Важливо зрозуміти і обчислити зустрічну точку. "Кинджали" необов'язково наздоганяти. Крилата ракета постійно змінює свою траєкторію. Саме в цьому і є складність перехоплення" — розповів військовий експерт.

І додає: "Ці ракети містять у собі імпортні елементи, які є лише в ЄС та США. У світі знайдеться безліч фірм, які за величезні гроші продаватимуть мікроелементи росіянам для ракет. Тому виробництво знизиться, але не зупиниться. Цей ринок буде чорним".

Ракета Х-55

Швидкість ще однієї запущеної 26 січня росіянами ракети – 820 км на годину, каже експерт. "У нас виготовлялися ці ракети і їх за газові борги Україна віддала Росії. Ці ракети якраз і могли нести ядерну частину. Ракети, що були збиті напередодні, не мали бойової частини, але містили в собі імітацію ядерної боєголовки. Противник таким чином відвертає увагу на порожні ракети нашу ППО. А з іншого боку росіяни ніби і нам, і всьому світові кажуть, що вони готові використати ядерний заряд", — каже експерт.

Збита ракета Х-55 запущена по Україні 26 січня 2023 року
Поліцейські оглядають збиту ракету Х-55 під час масованого удару РФ по Україні 26 січня. Фото: Андрій Нєбитов / Telegram

ППО України працює відмінно

"Рівень нашої ППО покращився. Занурити нас в енергетичну пітьму, в блекаут росіянам не вдалося. Ми повинні пам'ятати, що кожні 2-2,5 тижні стаються обстріли, тому нам видихати не доводиться. Вони зазнають поразки геополітично та історично. Тому Київ буде залишатися об'єктом номер один. Навіть якщо там не буде гідних цілей", – каже Петро Черник.

"З кожним запуском ракет коефіцієнт збивання все вищий. Щоразу противник все менше досягає цілей. Рівень нашого росту є колосальним".

Петро Черник зазначає, що ракетні обстріли можуть відновлюватися у відрізку від 2 до 4 тижнів. "Коли ми досягаємо успіхів на дипломатичному фронті (допомога з боку Заходу танками), тоді РФ б'є по нас ракетами", – резюмував військовий експерт.

Читайте також:

На початок