Хмельницькі школярі навчаються дистанційно в пунктах незламності

Хмельницькі школярі навчаються дистанційно в пунктах незламності

Ексклюзивно
Хмельницькі школярі навчаються дистанційно в пунктах незламності
Фото: Суспільне Хмельницький

На 20 відсотків більше людей почали відвідувати пункти незламності Хмельницького. Про це Суспільному розповів фахівець відділення реагування на надзвичайні ситуації Першого державного пожежно-рятувального загону Іван Волошин. За його словами, в місцях обігріву можна, зокрема, підзарядити гаджети та попити чаю.

Хто найчастіше відвідує пункти й чому таких людей стало більше цього тижня — читайте у матеріалі.

Дистанційно у сфері IT працює Павло Туптинський. Чоловік прийшов у пункт незламності, бо вдома немає світла та інтернету. Тут, за словами Павла, працює старлінк.

Павло Туптинський працює дистанційно в пункті незламності. У чоловіка вдома немає електроенергії.
Павло Туптинський працює дистанційно в пункті незламності. У чоловіка вдома немає електроенергії. Фото: Суспільне Хмельницький

"Якщо є світло, то працюю з дому, а як тільки зникає, то приходжу сюди, аби попрацювати там три-чотири години. Беру з собою всі зарядки, щоб можна було, в разі чого, підзарядити, якщо будуть аварійні відключення", — розповів Павло.

Урок німецької зараз проходить в 11-тирічної Дарини Вещицької. Вона підключається дистанційно, бо цього тижня така форма навчання у школі. Останні два дні робить це з пункту незламності. Сьогодні тут відпрацювала вже один урок.

У Дарини Вещицької в школі дистанційне навчання. Дівчина займається з пункту незламності.
У Дарини Вещицької в школі дистанційне навчання. Дівчина займається з пункту незламності. Фото: Суспільне Хмельницький

"Ще була математика, я теж приходила в пункт незламності й займалася. До цього часу вдома було світло, але, на жаль, уроки у мене розпочинаються тільки о 12:30, тому вдома я не була на уроках", — говорить Дарина.

Майже щодня дистанційно навчається з пункту незламності й студентка Яна Ризун: "Коли немає дома світла приходжу у пункт, я живу поруч. Навчання все одно продовжується, і треба його якось продовжувати й пристосовуватися, тому знаходимо рішення, які можемо".

Яна Ризун навчається онлайн з пункту незламності.
Яна Ризун навчається онлайн з пункту незламності. Фото: Суспільне Хмельницький

Зараз у Хмельницькому працює цілодобово два мобільних пункти незламності. Як розповів рятувальник Іван Волошин, переважно у пункти приходять люди навчатися або працювати дистанційно. Роблять це, бо почастішали відключення електрики.

"Півтора тижня тому було тепліше, не було морозів, зараз, прийшли морози незначні й почастішали відключення електроенергії.. Відвідувачів збільшилося на відсотків 20-25. Сюди люди приходять, в середньому, від 50 до 70 осіб на день, це у мікрорайоні Озерна. У парк Шевченка приходить набагато більше, десь від 350 до 400 осіб вдень", — каже Іван Волошин.

У пункті незламності облаштований куточок з іграшками для дітей.
У пункті незламності облаштований куточок з іграшками для дітей. Фото: Суспільне Хмельницький

У пункті обігріву мікрохвильова піч, пеленальний столик, облаштований для дітей куточок з іграшками, розповідає Іван Волошин. Подається тепло та електрика: "Генератор збоку стоїть. Він подає електроенергію на теплову пушку і теплова пушка вже надає нам бажану температуру".

Іван Волошин каже, в громадах такі пункти встановлені стаціонарні. Перелік та адреси усіх Пунктів незламності можна знайти на мапі сайту. Для цього потрібно ввести ваш населений пункт.

Читайте також

  • 150 генераторів планують встановити у Хмельницькому керуючі компанії
  • Як на Хмельниччині отримати компенсацію за придбані електрогенератори

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок