Національний мультитест 2023: які зміни відбулись

Національний мультитест 2023: які зміни відбулись

Національний мультитест 2023: які зміни відбулись
Фото: Суспільне Хмельницький

Кількість охочих складати національний мультитест на Хмельниччині поки не підраховували. Про це Суспільному розповіла методистка Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук. За її словами, за необхідності, кількість пунктів тестування, можуть збільшити.

Які зміни у складанні цьогорічного мультитесту — читайте у матеріалі.

Вчителька української мови та літератури Тетяна Заяць розповідає, що цьогоріч у національному тесті відбулись зміни. Замість трьох обов’язкових предметів: української мови, математики та історії, цьогоріч випускники складатимуть тести з математики та мови. Третій можна буде обрати з-поміж п’яти предметів.

"Не сподобалося, що з обов’язкових предметів забрали історію, залишили математику. Хоча попередньо було голосування у батьківських групах і серед майбутніх абітурієнтів: "Що має бути обов’язковим: математика чи історія?". Я вважаю, таки історія — через події в нашій країні, через повномасштабне вторгнення, через війну з 2014 року ми повинні обов’язково знати історію України", — сказала Тетяна Заяць.

Одинадцятикласниця Валерія каже, що засмутилась, коли про третій предмет на вибір їм повідомили в середині січня.

"З початку року я готувалась до історії. Англійську я знаю краще, ніж історію. Зараз я буду обирати англійську. Краще б про це сказали спочатку року, бо дуже багато людей готувались до історії. І починали зі стародавніх часів її готувати. А потім сказали, що з 16 століття. Тобто багато підготовки в нуль пішло", — розповіла Валерія.

Одинадцятикласниця Анна — рада змінам у цьогорічному мультитесті: "На відміну від попереднього року це краще, адже абітурієнти зможуть обрати собі предмет, який потрібний для їхнього вступу на спеціальність".

На думку Тетяни Заяць, цьогоріч про зміни у складані мультитесту учням довели запізно: "Вони напружені від того, що довго наше міністерство вирішувало. Занадто багато часу на роздуми. Діти розпочали підготовку серед літа ще. І, готуючи одні предмети, вони не очікували, що не буде потрібно, наприклад, географії складати.

Вчителька математики Марина Клюка каже, зміни її предмету — не торкнулись: "Діти були готові до того, що вони математику будуть складати обов’язковою. Математика — це настільки неперервний процес, такий ланцюжок, який не можна перервати. Тому. напевне, підготовку ми починаємо з п’ятого класу і протягом всіх років".

За словами вчительки історії та правознавства Світлани Щербини, історію України учні зможуть обрати з поміж п’яти предметів на вибір.

"Мій клас, майже 80%, обрали історію України. Складають обмеженим періодом, тобто з середини 16 століття й до сьогодення. Тобто, рамки значно зменшено. Для мене, як для вчителя і фахівця, це дуже важливо. Тому що ми завжди готували дітей, починаючи з найдавніших часів", — розповіла Світлана Щербина.

Формат проведення національного мультипредметного тесту оприлюднили 20 січня, каже методистка Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук. Його проводитимуть другий рік поспіль замість зовнішнього незалежного оцінювання. Тест триватиме 180 хвилин.

"Цьогоріч ми маємо певні зміни. Багато учнів готували предмет географія, а його в переліку предметів немає. Щодо іноземних мов, в мультипредметному тесті не буде завдань з відкритою формою і не буде аудіювання. Математика, фізика, хімія – також потрібно буде показати лише загальний результат, розв’язок", — пояснила Ірина Ковальчук.

Читайте також

  • У Кам'янці-Подільському талановитим дітям виплачуватимуть премії
  • Хмельниччина отримала 9 шкільних автобусів
  • Хмельниччина: у Славуті серед освітян області провели математичний челендж

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок